Videoskriining Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses 31. oktoobril

1 minut

Kolmapäeval, 31. oktoobril kell 18:00 alustab KKEK oma videoarhiivi esitlemist skriininguga “Loomad kaasaegses videokunstis” keskuse ruumides (Vabaduse väljak 6).

Viimase 20 aasta jooksul on humanitaarteadused hakanud huvituma varasemast enam teistest liikidest ning tehisintellektist. Peaaegu iga nädal ilmub uusi filosoofilisi traktaate loomade ja inimeste vahelistest suhetest, inimese kohusest loomade ja looduse ees, loomadega seotud müütidest ning tabudest. Kaas aegne looma-eetika toetub suuresti dekonstruktivistlikule filosoofiale, erilise tähelepanuga Jacques Derrida mõttele. Jacques Derrida pidas 1997. aastal Cerisy konverentsil kümnetunnise ettekande “Loom kes ma järelikult olen”, kus pööras tähelepanu inimese ja looma eetilise suhte võimalikkusele, mis oli omakord tugevalt mõjutatu Emmanuel Lévinasi filosoofiast, mis seab Teise endast ette. Selle mõttevoolu jõudmist Eestisse kinnitab asjaolu, et Vikerkaar nr. 7-8, 2012 keskendus nn loomade filosoofiale, mis ühtlasi on omamoodi sissejuhatus videoskriiningule “Loomariik kaasaegses videokunstis”.

Kavas on Ene-Liis Semper “Tugevama õigus” (1998), Villu Plink ja Silja Saarepuu “Dietà” (2002/2004), Jass Kaselaan ja Raul Viitung “Harilik sigakass”(2007), Laura Cooper “Linnud” (2012), Bie Kari Erenurm “Pigs, Pigs, Pigs” (2007).
Õhtut juhatab Rebeka Põldsam.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp