Valgemetsa metsaetendus „Kujuseinad“

3 minutit

Kaspar Ausi publikuosalusega etendus metsas ilma etendajateta, Tartu lähistel Valgemetsas 17., 18. ja 25. september algusega kell 16

Asukoht: Valgemetsa Projektiruum, Lõunaveere-Kohviku, Valgemetsa, Põlva

„Kujuseinad“

„Minuga koos asusid teele kolm vaprat inimest, kes protsessi käigus ükshaaval ootamatult lahkuma pidid. Ruum võttis üle. Lõpuks kui valmis sai lahkusin ka ise.“

Lavastuse autor, koreograaf ja kunstnik: Kaspar Aus

Interaktiivne heli: Taavi Suisalu

Koos publikuga: Jose Aldemar Muñoz

Etenduses ilma etendajateta saab osaleda igaüks, kellel on huvi looduse, liikumise ja inspireerivate olukordade vastu. Etenduse alguseks kogunetakse Valgemetsa Projektiruumis, et minna koos mööda metsarada Ahja jõe ürgsesse metsa, kus asuvad liikuvad seinad.

Osalev publik juhindub kohapeal kujunevast olukorrast. Mets on koht ja ruum, mis avab meid olukordadeks muutumiste spiraalil. Nähtamatu saab nähtavaks, tundmatu mereks ja tagasi metsaks metsateel. Kostub hääli, loomad on kujuteldavad ning puhub tuuleiil kõrgel puude latvade kohal.

Kestus 60-90 minutit

FB üritus: https://fb.me/e/1I9fQ3I5M

Autorist

Kaspar Aus, sündinud 1985 Tallinnas, lõpetas 2009. aastal koreograaf-lavastaja eriala magistrikraadiga Tallinna Ülikoolis. 2009-2010 resideerus Iirimaal Daghdha Dance kompanii all, kus tegeles kaasaegse koreograafia ja kujutava kunstiga. Seejärel vabakutselisena on loonud mitmeid performantse, etendusi ja näitusi nii Eestis kui välismaal. 2010. aastal esines video-installatsiooniga “Kadunud ruum” Iirimaal rahvusvahelisel visuaalkunstibiennaalil EV+a”Matters”. Samal aastal valminud soolokoreograafiat „Enigma“ on esitanud nii Iirimaal, Eestis kui Kreekas. 2012. aastal esines koos iiri maalikunstnik Patrick Hall’ ga koreograafias ‘Blood’, mida esitati Vaal galeriis Tallinnas ja hiljem The Dock, The Model ja Green on Red galeriis Iirimaal. Aastatel 2013-2015 võttis osa RICEonHYDRA (The Choreography of Humans) eksperimentaalsest tantsukoolist Hydra saarel Kreekas. 2014. aastal lõpetas Kumu kunstimuuseumi eestvedamisel Raul Meele retrospektiivnäituse “Dialoogid lõpmatusega” koreograafiaga “Uus inimene”, milles esines koos muusik Juhan Vihterpaliga. Isikunäitused Eestis on olnud “Kadunud ja Püha” (2011) Draakoni galerii keldrisaalis Tallinnas, “Onn” (2014) Disaini -ja Arhitektuurigalerii keldris Tallinnas ja “Koreograafia Amandusele” (2016) Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Paldiskis. Koostöös sepakunstnik Nils Hindiga sündis 2017. aastal installatsioon-performants „SULA“, mis toimus kuue noore Eestis tegutseva kunstniku koosesitusena rongidepoos Tallinnas. Tema kõige hilisemateks töödeks on koreograafia, installatiivne tantsuetendus „Soolo nullist nulli“, mis etendus 2018. ja 2019. aastal Kirjanike Maja Musta Laega saalis Tallinnas; koreograafiline poeem „Liikuv koda“, mida etendati 2021. aastal Tallinnas; ja isikunäitus „Ilmutused allikal“ 2022. aastal Metropol galeriis Tallinnas. Lisaks kuulub interdistsiplinaarsesse kunstirühmitusse Laik ja heli-tantsu kollektiivi Adhesion.

Valgemetsa Projektiruumi galerii asub Valgemetsa rongipeatuse juures. Kohale saab Tallinn-Tartu-Piusa suunal rongiga, mis saabub Valgemetsa kell 15:29. Rong lahkub Valgemetsast tagasi Piusa-Tartu-Tallinn suunal kell 17:50.  Nendel päevadel on avatud ka selle galerii esimene näitus „Aus ja Harper maal“, mida saab külastada vahetult enne ja pärast etendust. Kohal on ka miniBaar.

Autori ja Valgemetsa Projektiruumi näituse kohta saab lugeda persoonilugu ajalehest KesKus number juuli-august 2022.

Täname Keskkonnaametit ja Roger Puit AS

Toetab Eesti Kultuurkapital

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp