Kogu maailma praegu laastav kuri viirus viis meie seast 79. eluaastal teatri-, tele- ja filminäitleja, teatripedagoogi ning Ida tantsukooli kauaaegse direktori ja asutajaliikme Tiit Lilleoru.
1941. aastal Tartus Vanemuise teatri ooperisolisti Helga Lilleoru pojana sündinud Tiit Lilleorg jäi peaaegu kogu elu jooksul seotuks oma sünnilinnaga ja pikaks ajaks Vanemuise teatriga. Õpinguaastad viisid ta siiski mõneks ajaks ka teistesse linnadesse: Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedrisse (1961–1963) ning Leningradi Riiklikku Teatri-, Muusika- ja Kinematograafiainstituuti teatriteadust tudeerima (1966–1968). 1966. aastal sai Lilleorust vanemuislane, esialgu lavastusala juhataja, siis peaadministraatori ametis, ent juba 1968. aastal jõudis ta ka esimest korda lavale (Alain, „Naiste kool“).
Tunnuslikuna toonasele Vanemuisele jagus Lilleorule rolle nii draamas, operetis (Bogdan Sussik, „Trembita“, 1973) kui ka ooperis (Nuto, „Imelugu“, 1974). Aastatel 1980–2000 (vaheajaga) oli Tiit Lilleorg Vanemuise draamanäitleja, väiksemates rollides nägi teda ka hiljem. Eriti tulemuslikuks tuleb pidada tema koostööd lavastaja Ago-Endrik Kergega: draama- ja muusikalavastuste eredad karakterrollid vaheldusid sel perioodil juba tunduvalt mitmeplaanilisemate, komplitseeritud tegelaskujudega, nagu Tsõganov („Barbarid“, 1985) või Gustav Kaljas („Vaikuse vallamaja“, 1987). Meeldejäävad olid ka tema uudsed rõhuasetused, näiteks kuulsatest eelkäijatest intrigeerivalt erineva Pearu Muraka puhul („Aeg tulla – aeg minna“, 1986).
Laiema publiku mällu on Tiit Lilleorg end aga kindlasti jäädvustanud isikupäraselt orgaaniliste tele- ja filmirollidega. Valdavalt on tegu kõrvalosadega, mis sageli eristuvad filmi üldpanoraamist põneva salapära või iseteadlikkusega. Enam kui veerandsajast filmist ja telelavastusest väärivad meeldetuletamist „Püha Susanna ehk Meistrite kool“ (1984), „Sügis“ (1991), „Libahundi needus“ (2005), „Kuhu põgenevad hinged“ (2007), „Supilinna Salaselts“ (2015).
Möödunud aasta sügisel pälvis tähelepanu Tiit Lilleoru üllatuslik osatäitmine populaarses Netflixi sarjas „Lipugambiit“ („The Queen’s Gambit“).
1994. aastal asutas ta Tartus koos baleriinist abikaasa Alla Lilleoru ning lähemate mõttekaaslastega laste tantsuharidusele pühendatud Ida tantsukooli, mis on nüüdseks andnud eesti tantsukunstile mitmed lootustandvad noored tantsijad. Tiit Lilleorg oli kuni viimase ajani selle kooli direktor ning näitlejameisterlikkuse õppejõud.
Kolleegid, õpilased ja teatriavalikkus jäävad oma head teekaaslast tänutundes meenutama.
Vanemuine
Ida Tantsukool
Eesti Teatriliit
Eesti Näitlejate Liit