Tartus näeb India kaasaegset kunsti

2 minutit

Udaya Vir Singh´i “Mida pole olemas on olemas” joonistuste näitus 6.9-6.10.2012 Tartu Ülikooli Raamatukogu kohvikus. Näituse avamine 6.septembril kell 18.30.
(kuna näitus sai korraldatud heade võimaluste kokkulangemisel ja kiirelt, siis rohkem infot kunstniku kohta saab helistades näituse korraldajale Mariliin Kindsikole +372 53952600 )

Septembrikuus on harukordne võimalus näha India kaasaegset kunsti Tartu Ülikooli kohvikus. Kunstnik Udaya Vir Singhi põhiliseks meediumiks on skluptuur, kuid eestimaalased näevad tema joonistusi, mis mahtusid kohvriga lennukisse. Kunstnik külastab Baltimaid seoses rahvusvahelise kunstifestivaliga Leedus ja veedab lühikest puhkust Tartus sõprade pool.

India nagu ka kogu Aasia kunstimaailm on hetkel maailmas kuum teema. Tegu on ühe maailma rahvarohkeima riigiga, kus sünnib iga päev tuhandeid andekaid inimesi. Kiirete muutustega ühiskonnas, tehnoloogia arenguga ja iga päev juurde tekkivate it-miljonäridega on India üks äreval kihisev ja kiirelt kasvava majandusega riik, kus investeeritakse lisaks kullale ka kunsti. Ajalehtede majandusuudiste lehekülgedel ilmub iga päev soovitusi millist galeriid külastada ja kes on tõusev täht. India kunstiäris liiguvad väga suured numbrid. Selliste mastaapide ning traditsioonilise india käsitöö ja kunsti rohkuse juures käib kunstnike vahel tippu jõudmise nimel tihe rebimine. Kes tempos ei püsi on kerge ununema. Alati on aga erandeid, nii andekaid inimesi, kes vaatamata muutuvatele trendidele ning galeriide tõusudele ja mõõnadele ajas vastu peavad ja igal hetkel kunstnikuna põnevust hoiavad. Tartlastel ongi harukordne võimalus maailma tipptasemel kunsti kodus nautida ja võimaluse korral ka osta.

Lisaks heale kunstile kaugelt maalt pakub näituse avamise õhtul 6.septembril kl 18.30 publikule eestlanna Krista Joonas india klassikalist muusikat.

Krista Citra Joonas on õppinud õhtumaade klassikalist muusikat Eesti ja Shveitsi akadeemiates, siis pöördunud hommikusse ning õppinud mitmeid aastaid India klassikalist muusikat Pandit Hariprasad Chaurasia juures Mumbais. Ta on osalenud paljudes koosseisudes nii Eestis kui mujal ilmas, nii saksofoni kui india bambusföödi bansuriga.

Tule ja saa osa killukesest Indiast ja vaata kunsti, mis liigub vana ja võimsa kultuuri kaasaegseimates galeriides ja kollektsioonides tänasel päeval.

Tere tulemast näituse avamisele sel neljapäeval 6.septembril kell 18.30 Tartu Ülikooli Raamatukogu kohvikusse.

Näitus on avatud 6.septembrist 6.oktoobrini.

Tere tulemast!

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp