Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester hankis oksjonilt kontrabassi

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester hankis oksjonilt kontrabassi
3 minutit

_TLU_orkester_Kristin_KuldkeppTallinna Ülikooli Sümfooniaorkester vajas kontrabassi ja leidis selle ostu-müügi ja oksjoniportaalist Osta.ee. Võistupakkumisel omandati 1965. aastal Peterburis valmistatud kontrabass 405 euroga.
Orkestri mänedžer Janne Jakobson kirjeldab kontrabassi hankimist: „Esimesel hooajal oli meil üks kontrabassimängija. Teise hooaja alguses tuli juurde huvilisi ja võimalus, et tekib kontrabassirühm. Kahjuks olid huvilised ilma isikliku instrumendita ning kiirelt saime teada, et sama keeruline, kui on Eestis leida kontrabassimängijat, on ka kontrabassi laenutada. Hakkasime uurima ostmise võimalusi. Eelmise aasta suurprojekt oli orkestrile timpanite ostmine ja kontrabassi hinnad jäävad 4000 euro kanti, lükkasime ostmise otsustamist edasi.
Veebruari lõpus olime Tapal orkestrilaagris. Esimesel õhtul rääkis üks orkestrantidest, et oksjonil müüakse 300 euroga kontrabassi. Hakkasime uurima ning kuigi info oli napp ja hinnang tuli anda vaid piltide põhjal, tuli kiiresti otsus, et tasub osta küll. Kuigi tavaliselt ju muusikainstrumenti vaid pildi järgi ei osteta. Hakkasime pakkuma, teine huviline oli veel. Pühapäevane proov algas rõõmusõnumiga – võitsime oksjoni. Kohe lõime ka kontrabassifondi, kuhu märtsi lõpuks kogunes 228 eurot ja 10 senti. Nüüd jäi veel logistikaülesanne – kontrabass asus Valgas. Märtsi keskpaigas tõime selle Tallinnasse ning ka esimesed esinemised on pillil juba selja taga. Üks neist oli Balti Filmi- ja Meediakooli juubel, mida kuulas ka kultuuriminister Urve Tiidus.“
 
Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester
Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel, kelle missioon on luua ülikoolide juurde ja mujalegi harrastusprintsiibil töötavaid sümfooniaorkestreid. Teisisõnu püütakse ellu äratada traditsiooni, mis hääbus 1960.–1970. aastatel ja mis praegu Eestis puudub, aga mujal Euroopas on väga levinud.
Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester on Tallinna ainus harrastusprintsiibil tegutsev täiskasvanute sümfooniaorkester, mis on repertuaarilt ja tegevusväljundilt tugev kontserdikollektiiv. Dirigent Martin Sildose juhatusel mängib orkestris ligi 50 TLÜ üliõpilast, vilistlast ja töötajat. Lühikese tegevusaja jooksul on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik: 2014. aastal esinesime kokku 24 korda.
Orkestri repertuaar hõlmab teoseid klassikast (nt G. Bizet’ „Carmeni süit“, J. Brahms „Akadeemiline avamäng“) tänapäeva filmimuusikani. On esinetud koos nii Riia, Kaunase kui ka Tartu ülikooli sümfooniaorkestritega, mitme tuntud solistiga. Hetkel seob orkestrit tihe koostöö solistide Koit Toome, Maria Listra ja Reigo Tammega, kellega on ette valmistatud täispikk kontserdiprogramm ooperi-, opereti- ja muusikalinumbritest. Sama kava esitas sama kooslus esimest korda 7. märtsil 2015 kontsertsarja „Noored muusikud” 10. juubelikontserdil Tapa Kultuurikojas, mis sai publiku sooja vastuvõtu osaliseks ja jättis ka esinejatele endale hea tunde ning soovi koostööd jätkata ning tulevikus saab meid üheskoos esinemas näha Eestimaa eri paigus.
Vaid poolteist aastat tegutsenud orkestri tegevust on juba tunnustatud: jaanuaris anti talle üle Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aasta kollektiivi preemia ja märtsis Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti preemia.
Ees on ootamas esimese plaadi salvestamine, mille peakangelaseks on Kalle Sepp ning kontserdireis Saksamaale, kus esinetakse koos Hamburgi ülikooli Sümfooniaorkestriga. Volbriõhtul, 30. aprillil kell 20 kutsub Tallinna Ülikooli SO kuulama Tallinna Ülikooli aulasse, kus toimub traditsiooniline suur volbrikontsert. Tasuta kontserdil kõlavad maailmaklassika ja populaarne filmimuusika.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp