Rühmitus Audiokinetica valmistab Kultuurikatlas ette “Heliruumi”

2 minutit

TRIOPHONIX-i bändi liikmed koos live-performance “ALICE” loojatega moodustasid uue kunstnike rühmituse Audiokinetica ning töötavad hetkel projektiga “Heliruum”, mis ühendab kineetika, muusika, teatri- ja visuaalkunsti installatsiooniks Kultuurikatlas.

 “ALICE” (http://www.aliceland.net/eng/) kuulus Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ning osutus ülimalt tugevaks interdistsiplinaarseks lavastuseks, kus kõik erinevatest  valdkondadest pärinevad komponendid moodustasid ühtse ning põneva terviku. Taoline kooslus ning professionaalne tase on Eesti Vene kogukonna kultuuriringkonnas küllalt harukordne, et mitte öelda erandlik.

Esimene installatsioon projekti “Heliruum” raames leiab aset 14.-18. juunil Tallinna Kultuurikatlas. Projekti autorite sõnul tutvustavad nad publikule ruumi, millesse on paigutatud erinevad mehhanismid ning, mis täitub helidega vastavalt sellele, kuidas liiguvad selles ruumis inimesed.

Ideeliselt huvitab lavastusmeeskonda inimese ja mehaanika vastuolu. Vaatamata tehnilisele progressile on elu keskmes inimene, sest  just inimene oma eksistentsiga loob ümbritsevat tehismaailma. Audiokinetica liikmed leiavad, et selle protsessi füüsiliseks kogemiseks ning tajumiseks ei piisa ainult teooriast, vaid appi tuleb võtta ka praktika. Etendused on interaktiivsed st inimesed saavad ise oma tegevusega tekitada heli, luua meloodiaid ja erinevaid  kompositsioone. Igaüks publikust saab võimaluse tunda, et just tema saab midagi lavastuse protsessis muuta või lisada.

Kahe aasta jooksul valmistatakse mitu eriplaanilist muusikalist teatraalset installatsiooni erinevates kohtades nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Projekti lõpptulemuseks on teatrietendus, kus on kasutatud kõiki lavalise kunsti kaasaegseid vahendeid.
Projekti meeskonda kuuluvad: Aleksandr Žedeljov (helilooja ja muusik,  teostanud muusikalist kujundust erinevatele lavastustele paljudes teatrites ja kinodes nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil, TRIOPHONIX bändi liider ja produtsent), Sergej Dragunov (video-insener, digitaalne kunstnik, 3D-modelleeria, VJ animaator, illustraator) Valentin Siltšenko (programmeerija – liikumisandurite spetsialist, muusika produtsent, DJ) Dmitri Mjatšin  (tehnoloog, metallitöötlemise spetsialist), Ksenia Kuzmina – projektijuht

Projekt “Heliruum” päädib esietendusega, mis on plaanitud 2014. aastasse V. Meierholdi Keskuse ruumides Moskvas ja Tallinna Kultuurikatlas.

Projekti koostööpartnerid on: SA Tallinna Kultuurikatel, Meierholdi Keskus ja Vene Teater

Projekti toetab: Eesti Kultuurkapital

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp