Lahkunud on teatrikunstnik ja karikaturist Rein Lauks.
Kesk-Eestist Puurmanist pärit Rein Lauks lõpetas 1965. aastal Puurmani Keskkooli ja 1975. aastal nahkehistöö erialal Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi. Ta oli aastatel 1975–1982 ajakirja Pikker kunstiline toimetaja, 1982–1995 Eesti Riikliku Nukuteatri peakunstnik ja 1999–2005 nukuskulptor-dekoraator, külaliskunstnikuna töötas ta ka Soomes ja Saksamaal.
Rein Lauks illustreeris ajakirju, raamatuid ja õpikuid, kujundas plakateid, avaldas karikatuure päeva- ja nädalalehtedes ning osales kunstinäitustel paljudes riikides. Karikaturistina oli ta ajastu ja ühiskonna irooniline uurija, tabades intensiivselt aega ja olusid (hoiakuid, poose, silmakirjalikkust ja muud taunimisväärset) eri ilminguis ja tasandeil.
Kauaaegse Nukuteatri peakunstnikuna andis Rein Lauks väliskuju sadadele nukkudele, kelles väljendus karikaturistile iseloomulik terav karakteersus ja tinglikkus, aga ka inimlikkus ja ilu. Nukuteatris kujundas ta 1980. ja 1990. aastatel suure osa publiku ette jõudnud lavastustest, tema fantaasiarikastest, suurejoonelistest, vaimukate karakteersete nukkudega kujundustest sai omaette väärtus-vaatamisväärsus. Rein Lauksi loomingu hulka kuulub mitmete Nukuteatri legendaarsete lavastuste kujundus, sealhulgas „Pessi ja Illuusia“ (1982), „Romeo ja Julia“ (1984), „Priidu viiul“ (1984) ja „Toome helbed“ (1986), aga ka „Punga-Mart ja Uba-Kaarel“ (1990) „Alice Imedemaal“ (1994), „Faustike“ (1995), „Luiged, mu vennad“ (1997). Veel praegugi mängivad Rein Lauksi tahutud-voolitud puunukud Nukuteatri laval – lavastuses „Vepsa muinasjutud“.
Rein Lauks oli Eesti Ajakirjanike Liidu, Eesti Teatriliidu, Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Lavastuskunstnike Liidu liige.
Nukuteater ja -muuseum
Eesti Teatriliit
Eesti Kunstnike Liit
Eesti Lavastuskunstnike Liit