Rahvusvaheline külalisnäitus „Sild üle euroopa“ Kastellaanimaja galeriis

3 minutit

Kaks näitust korraga – kastellaanimajas

Sel reedel, 17. mai õhtul kell pool seitse on meie tihedas sündmustekavas korraga kahe näituse avamine.

„SILD ÜLE EUROOPA“

17. maist -31 maini 2013 on E. Vilde muuseumis rahvusvaheline külalisnäitus „Sild üle euroopa“. Näitusel osaleb 20 kunstnikku Itaaliast, Austriast, Poolast, Sveitsist ja Türgist, kes väljendavad end erinevates kujundikeeltes (maal, skulptuur, fotograafia, keraamika, digitrükk). Näituse eesmärk on anda võimalikult lai ülevaade kujutavast kunstiloomingust Euroopas. Mitmekesisusest ja vastasseisust saab tõeline näituse leitmotiiv (läbiv teema), mille teostamisel peavad kunstnikud peavad järgima kindlat  formaati.

Külastaja näeb näitust kui slaidiprogrammi, klassikalist mustririba, mis koosneb unikaalsetest ja kergesti identifitseeritavatest kõrvuti paigutatud töödest. Kokkuvõte  oletustest, sisendist ja ideedest avab täpselt erinevate kultuuride ja traditsioonide variatsioone ning tööd ise hakkavad kõnelema.

Kunstnikud: Christine Aseka (šveits), Raffaella Benetti (Itaalia), Sergio Boldrin (Itaalia), Franz Bucher (šveits), Agnese Cabano (Itaalia), Melike Çağıcı (Türgi), Fabio Castagna (Itaalia), Marianne Emmenegger (Saksamaa), Bernadette Felber (Austria), Feofeo (Itaalia), Liuba Gabriele (Itaalia), Stefan Havadi-Nagy (Saksamaa), Lorella Lion (Itaalia), Mauro Martin (Itaalia), Patrizio Mugnaini (Itaalia), Nika! (Poola), Rosanna Orsini (Itaalia), Wanda Pinelli (Itaalia), Ersoy Yilmaz (Türgi)

„STEFANIA HEPEISEN“

Samal ajal on galeriis ka Itaalia kunstniku Stefania Hepeiseni esimene rahvusvaheline isikunäitus. Adelinda Allegretti iseloomustab noort kunstnikku kui andekat vaikelude kujutajat. Loodud vaikeludel on kohati ka filosoofiline taust. Elu on nii lühike, et inimene ei saa raisata oma aega, ajades taga kasutuid ja tühje ambitsioone. Tema töödel olevad puuviljad, on see siis kõrvits, õun või petersell, on haprad, õrnad, tantsisklevad. Tema eeskujudeks on nii Caravaggio kui Tizian. Lisaks geniaalsele ja väga kõrgele tehnilisele teostusele, leiab töödes ka sürreaalseid ja metafüüsilisi elemente. Tegemist on noore Milano kunstnikuga, kes alustab oma rahvusvahelist tähelendu just siit, Tallinnast, kastellaanimajast.

Näituste kuraator Adelinda Allegretti on sündinud Roomas, 1969. Aastal. Ta on saanud hariduse La Sapienza ülikoolis, Euroopa maade võrdleva ajaloo erialal. Tema uurimusteemaks oli Itaalia Hispaania maalikunstnik Bartolomé Carducho, kes elas Hispaanias aastatel 1500-1600.

2003.  aastast töötab ta kunstiajakirjanikuna mitmete ajalehtede juures: “Il Giornale”, “Torino Sera”, “Torino Cronaca”. Alates 1999. aastast korraldab ta näitusi avalikus ruumis ja galeriides Itaalias ja välismaal. 2004-2005. aastal täiendas ta oma kuraatoriprofiili omandades magistrikraadi erialal “Kujutava kunsti kommunikatsioon ja organiseerimine” Milano akadeemias Di Belle Arti Di Brera. Ta on töötanud ka kunstiajaloo professorina ülikoolis People’s University of Rome ja maastikudisaini eriala kuraatorite magistritööde juhendajana Accademia di Belle Arti di Breras.

Näitus saab teoks Itaalia Suursaatkonna toel ja on avatud kuni 31. maini 2013.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp