Raamatututvustus

2 minutit

Mitmes peeglis, mitmes rollis

Põhjalik monograafia, sissevaade papa Jannseni ellu, lisaks päevikud – kõik, mis sa kunagi oled tahtnud teada postipapast. Ühe inimese lugu, mis on ühtlasi väike kultuurilugu. Kujundanud Andres Tali, toimetanud Heldur Niit. Tänapäev, 2006. 368 lk.

 

Mart Kivastik

KÜLMETAVA KUNSTNIKU

PORTREE. Viinistu triloogiaKivastiku kirjanduslikult põnev, poleemikat äratanud draamatriloogia: “Külmetava kunstniku portree”, “Põrgu wärk” ja “Kits viiuli ja õngega”. Toimetanud Margit Kuusk, kujundanud Mall Vahtre, Silver Vahtre.Väike Öömuusika, 2006. 304 lk.

 

Marie Underi

LATERNAKS MU ENDA SÜDA

Viiu Härmi valitud ja koostatud Underi kogumik. Ühe luuletaja nägemus teise loost. Eriti südamlikuks ja raputavaks teeb selle valiku Härmi isiklik eessõna. Kujundanud Angelika Schneider. Tänapäev, 2006. 96 lk.

 

Viivi Luik

KOGUTUD LUULETUSED

1962 – 1997

Klassiku luulekast – suur, paks ja kaunis poeesiraamat. Luige tähenduslik ja metafüüsiline, väga lüüriline luule läbi aegade. Väärt asi, kuigi väikestest vihkudest võib neid olla mugavam lugeda, meid samas on mõnd asja juba raske mujalt kättegi saada. Koostanud Viivi Luik, kujundanud Kersti Tormis. Tänapäev, 2006.  528 lk.

 

Wimberg

PÕNGERJATE LAULUD.

Luuletusi lastele ja suurtele

Wimberg hoiab ülal lastekirjanduse lippu. Üks igati armas ja loomult üdini klassikaline lasteluulekogu, kus palju-palju laulutekste tuntud lasteviisidele. Lood on südamlikud, naljakad, õpetlikud ja tulvil luulelusti. Pildid joonistanud Priit Rea. Varrak, 2006. 112 lk.

 

Mai Levin

KRISTJAN JA PAUL RAUD.

Ühest sajandist teise

Põhjalik kataloog annab ülevaate kaksikvendade elust, ühiskondlikust tegevusest ja loomingust, peatudes XIX ja XX sajandi vahetuse kunstifenomenil. Tiit Jürna kaunilt kujundatud ohtralt illustreeritud kataloog on ka hindamatu infopank.  Kumu, 2006. 335 lk.

 

TUNA 2006, nr 3

Tiina Kala kirjutab ristimisest paganate ja kristlaste pilgu läbi, Marten Seppel paternalistlikust pärisorjusest, Kaido Laurits Saksa Kultuuromavalitsusest. Ent numbri põhiraskus on Ungaril. Tõnu Tannberg vaatleb Baltikumi Moskva pilgu läbi aastal 1956, Ain Kaalep ja Enn Nõu kommenteerivad oma kunagisi Ungari-teemalisi luuletusi, ungarlane C. J. Kenéz tutvustab omaenese mälestusi 1956. aastast. Numbris on põnevad veel Betti Alveri päevikukatkendid, Enn Tarto mälestused ja Sirje Annisti publitseeritud intrigeeriv dokument aastast 1943.

 

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp