Raamatututvustus

2 minutit

Austria klassiku Musili lõpetamata peateos ja Mati Sirkli mitme aasta töö, kolmeköiteline esseistlik, filosoofiline, barokselt külluslik, inimsuse olulisemaid teemasid puudutav suurromaan, mida saab lugeda nii jupiti kui tervenisti. Tõlkinud ja pikema saatesõna kirjutanud Mati Sirkel, toimetanud Külli Habicht, kujundanud Andres Rõhu. Eesti Keele Sihtasutus, 2006. 742, 420 ja 680 lk.

 

E. Kolozsvári Grandpierre

IMEFLÖÖT

Ungari muinasjutte. Ilus, humoorikas, sünge, põnev, kurblik, igatpidi imeline muinasjutukogu, omasuguste seas võrdväärne või isegi üks paremaid. Kahe varasema väljaande kordustrükk. Tõlkinud V. Hallap, P. Kokla, T. Kokla, K. Kont, H. Niit, P. Palmeos, A. Pervik, H. Rätsep. Illustreerinud E. Vaher. Varrak, 2006. 364 lk.

 

Carl Norac

KOLETIS, ÄRA SÖÖ MIND

Kuigi kaanepildil ründav ninasarvik-monstrum tekitab hetkeks tunde, et tegemist on valimiseelse propagandaraamatuga, on see hoopiski imearmas, vanamoodne ja õpetlik lasteraamat, Belgia lastekirjaniku ja kunstniku õnnestunud koostöö. Illustreerinud Carll Cneut, tõlkinud Mihkel Pööning. Varrak, 2006.

 

 

MUUSIKA 2006, nr 8-9

Numbri läbivaks teemaks on jazz. Eestimaist jazzimõtet avab saksofonist Siim Aimla. Juttu tuleb jazzielust Euroopas ja Ameerikas ning sellest, kas heaolumaadel on ikka kultuuri jaoks alati kõige parem pinnas.

Ajakirjas on rohkesti muljeid Eesti suvistest muusikafestivalidest. Eesti esimesest rahvusvahelisest pianistide konkursist kõnelevad žürii liikmed. Alternatiivmuusika poolelt vastab Erkki Luugi küsimustele Pastacas. Peatoimetaja Ia Remmel.

 

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp