Pealelend – Triinu Jürmann, Rüki galerist

2 minutit

Viljandi Rüki galerii on kaunis uus nähtus: mai algul sai täis esimene tegutsemisaasta. Sellest kaks viimast kuud on läinud küll koroona nahka.

Kuidas olete kultuurilembeses Viljandis, mis on siiski väikelinn, hakkama saanud? Kas nüüdiskunsti­huvilisi ikka jätkub?

Viljandis on aastaid olnud vajadus kaasaegse kunsti näitusekoha järele ja oleme Rüki galeriiga püüdnud seda vajadust rahuldada. Usun, et oleme hakkama saanud ja kultuurilembeste elu rikastanud. Nüüdiskunstihuvilisi Viljandis on, eriti suure huviga tullakse vaatama siinsete või Viljandiga seotud kunstnike loomingut. Oleme seda võimaluse korral ka oma näituste programmi koostamisel arvesse võtnud.

Millest lähtudes koostate oma näituseprogrammi? Kuivõrd arvestate näiteks Kondase keskuse plaanidega?

Programmi koostamisel lähtume peamiselt sellest, et see sisaldaks kaasaegse kunsti eri vorme ning professionaalsete kunstnike loomingut. Meil on väike kunstikolleegium, kes kord poole aasta jooksul koos käib ja arutleme edasiste näituste ja galerii üldiste suundade üle. Kondase keskuse plaanidega me väga ei ole arvestanud, sest meil on teistsugune lähenemine ja nende programm on kindlasti kirjum.

Kuidas teie rahastamine käib? Kas saate ka toetust, sest on raske uskuda, et suudate Viljandis täiesti ise, s.t kunstimüügiga, hakkama saada?

Suures plaanis saame hakkama, sest enamiku galerii kuludest katab galerii­omanik Laur Kivistik ise. Abiks on kultuurkapitali projektitoetused. Kunstimüük on tõesti marginaalne ja piletitulu meil ei ole.

Kuhu tabas eriolukord teid kõige valusamini? Millised on teie võimalused seisakust väljatulekuks?

Kuna eriolukorra tõttu sulges galerii uksed, siis pidime kahjuks edasi lükka­ma ühe näituse, mida olime väga oodanud, samuti jäi toimumata mitu kevadesse plaanitud kontserti ja muud üritust.

Loodame, et suvel ja sügisel külastab galeriid rohkelt kunstisõpru, kes meie valikust ka koju, kontorisse või oma kollektsiooni midagi sobivat leiavad.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp