Pealelend. Triinu Aron

2 minutit

Valmis lavastusi on üks. Koreograafid-tantsijad Kaja Lindal ja Mari Mägi teevad Kiek in de Köki alt algavates bastionikäikudes labürintteatri vormis visuaalfüüsilist teatrit – lavastus kannab pealkirja „Ogalik”. Renate Valme, kes seni on teinud peamiselt soololavastusi, tuleb seekord publiku ette tema stuudiost välja kasvanud Kompaniiga Nii: „Pung” on nende esimene ühislavastus, mis endiselt renatevalmelikult huumori- ja fantaasiarikas. Päris valmis saab see lavastus novembris.

„Hommiku” programm on värske ja uus, julgelt katsetuslik ja olevikuline, seotud sellega, mis on meie ümber parajasti õhus.

Mida kujutab endast „Hommikuga” samal ajal toimuv festival „Baltic Bubble”?

„Baltic Bubble” toob Tallinna Baltimaade praegused tähelepanuväärsed nüüdistantsuloojad oma töödega. Kui tekkis mõte, et tuleks kokku kutsuda Balti riikide ühine tantsuplatvorm, siis kohtasime küllalt palju suhtumist, et mida on meil ikka ühist. Balti tantsukunstnike koostööd pole seni peaaegu olnudki, igaüks nokitseb omaette; Eesti on nüüdistantsu vallas teistest mõnevõrra kaugemale jõudnud. Territoriaalselt oleme küll koos ja meie lähiajalugu on ühesugune, aga kas me ikka mõtleme ühte moodi. Pigem tundub see väljastpoolt vaadates nii, et oleme hirmus ühtsed ja ühesugused.

Põhjamaade tantsuvõrgustiku keðja suurkohtumise raames on Tallinna oodata palju tantsijaid, koreograafe, tantsuõpetajaid, tantsust kirjutajaid, produtsente ning palju teisi tantsuga seotud inimesi, mistõttu otsustasimegi näidata valikut Balti nüüdistantsuloojate töödest. Las siis see ettevõtmine näitab väliskülalistele, kas meil on midagi ühist või mitte. Valikut tehes ei lähtunud me sellest, et tulema peavad parimatest parimad, pigem tahtsime anda Baltimaade nüüdistantsust võimalikult mitmekesise pildi. Etendusprogrammis näitavad oma töid Mārtiņš Eihe Lätist, Agnija Šeiko ja Jonas Sakalauskas Leedust, samuti Mart Kangro, Kenneth Flack ning Krista Köster ja Kristina Paškevičius Eestist.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp