Osale! teadus.ee suvekool

2 minutit

Mis on sel aastal kümnendat korda Käsmus toimuva teadus.ee suvekooli teemaks?
Tiit Kändler, suvekoolide korraldaja: Kodanikualgatuse korras ja teadus.ee eestvõtmisel toimuva suvekooli idee erineb tavalistest teadust populariseerivatest üritustest. Käsitleme üht kindlat teemat erinevate teaduste ja kunstide vaatenurgast, et nõnda looduse toimimisele lähemale jõuda. Füüsika ja matemaatika ja muusika ja kirjanduse ja kunstide vahel ei ole nõnda suuri ja lahutamatuid lõhesid, kui tavapäraselt arvatakse.
Meie teemadeks on olnud vesi, tuli, õhk, maa, eeter, energia, elu, keel ja arvud. Sel aastal tuleb kõneks, millist osa mängib aeg eri teadustes, muusikas, kirjanduses, aga ka Käsmu elus. Aeg on läbi aegade olnud inimesele ühelt poolt praktiline maailma jaotamise abivahend, teiselt poolt lõppematu mõtiskluse ja vaidluse teema. Kavatseme korraldada laste töötoa, nagu see on alati suvekoolis olnud ning lühikesi loodusreise fotohuvilistele aja tabamiseks. Nii nagu ikka, lõpeb suvekool üldise arutelu ja mängleva viktoriiniga.
Aja teemal esinevad akadeemik Jüri Engelbrecht,  helilooja Urmas Sisask, muusikakriitik ja muusik Igor Garšnek, Horisondi peatoimetaja Indrek Rohtmets, teadusloo professor Ülo Kaevats, kirjanik Mihkel Kaevats, akadeemik Tarmo Soomere, TÜ arendusprorektor Erik Puura, TÜ füüsikainstituudi direktor Jaak Kikas, loodustundja Urmas Tartes, astronoom Laurits Leedjärv, KBFI direktor Raivo Stern, TÜ eksperimentaalpsühholoogid, ajataju uurijad Kairi Kreegipuu ja Maria Tamm, muusik ja heategija Siiri Sisask ning Käsmu tundjad Eerik Keerend ja Aarne Vaik.
Meie loosungiks on „Igaüks on teadlane.” Lahendab ju iga inimene ootamatuid ja originaalseid probleeme kui mitte just iga päev, siis iga nädal ikka. Eriti kehtib see laste kohta. On olnud südamlik näha, kui pingsalt kuulavad lasteaia- ja koolilapsed oma emade-isadega koos teadlaste paeluvaid esinemisi. Sellisest kogemusest jääb lapsele mälujälg, mis võib suunata tema edasist tegevust.
Registreerimiseks on aega 11. juulini. Täpsem info registreerimise ja kava kohta: vt www.teadus.ee nupu alt „Suvekool”.
Meid toetavad jõu ja nõuga Käsmu meremuuseum, Eesti Energia, ilm.ee, kõik ettekandjad ja osalised.

teadus.ee suvekool nr 10 „Aegumatu aeg”
22. – 24. augustini Käsmu meremuuseumis

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp