Müürilehe mainumber otsib ööst asju

2 minutit

Mariliis Mõttuse intervjuu kultuurikorraldaja Pille Laiakasega, kes tahab viia klubikultuurile omast meeleolu ja lahtilaskmisoskust ka sellest keskkonnast väljapoole. Kohaliku skeene trumbiks on tema arvates mitmete erinäoliste kohtade ja pidude olemasolu, pinnuks silmas aga ületarbimine ning mugavustsooni kinnijäämine.
ANDERS HÄRM: Kapitalism ja uni. Passiivse vastupanu võimalikkusest.
Olukorras, kus turureeglid ohjavad peaaegu kogu meie ärkvel oldud aega, võib magamine olla kõige radikaalsem asi, mida teha.

HEILI SEPP: Kui tee su ees on pime
„Hinge pimeda öö” metafoor pärineb Püha Risti Johanneselt, 16. sajandi katoliku müstikult, kelle sõnul kulgeb tee spirituaalsesse täiuslikkusesse läbi pimeduse ja kannatuse. On öeldud ka, et igasuguse transformatsiooni eeltingimus on „maailma lõpp”. Kannatusest võib otsida mõtet sama veendunult kui oodata ööpimeduse tagant valgust. Tähendus on see, miks räägime hinge pimedast ööst, mitte lihtsalt masendusest.

MIHKEL NOOT: London pidutseb muutuste keerises
Londoni ööelus valitseb nokk kinni ja saba lahti olukord. Klubides narkokultuuri tagajärgede leevendamiseks appi võetud meetmed tagavad küll suurema turvalisuse, kuid tõstavad hindu ning viivad rahva väljastpoolt kogemusi otsima.

Lisaks veel Maia Tammjärve intervjuu luuletaja fs-iga, Kristjan Karroni meenutused Ümarlaua baarist, Tõnis Tootsen inimelu pingestavast vahelduvvooluts, ümarlaud Tartu ööelu kuraatoritega, Joosep Ehasalu teeb radikaalse ettepaneku kohaliku tänavatoidukultuuri päästmiseks, Mikk Pärnits kirjutab nõidusest, Mariliis Mõttus vestleb Amsterdami esimese öölinnapea Mirik Milaniga, portreelood öötöötajatest ja MIMstuudio tegijatest, proosat austria õuduskirjanikult Christian Kösslerilt, luulet Villem Valmelt.

Arvustamisel
Rainer Sarnet “Öö lõpp”
fs „Tätoveerimata
inimene”
Pille Õnnepalu
„rääkimine vaikimine nutmine: vabaduse seletamatu ilu”
Tutvume
Curated by Bakerman
Ingomar Vihmar
Kalvik & Leiner
Kristi Neider

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp