Kunstnik uurib aega ja liikumist ning nendega seotud mälestusi.„Mu teemadeks on maastikud ja inimfiguurid. Mind huvitab liikumine, mälestused ning nendega seotud ajalisus. Maal paneb aja seisma. Uurin oma töödes liikumist ja paigalseismist; seda, kuidas inimfiguurid liiguvad ja kuidas need põimuvad üksteise ja ümbruskonnaga,“ mõtiskleb kunstnik.
Selle näituse tööd on valminud paari viimase aasta jooksul. Teosed on eskiisitaolised uurimused, milles on peidus vihjeid ja mälestusi. „Maalin hetki, mil mälestused peegeldatakse kas tahtlikult või tahtmata sellesse elatud hetke. Maalimine on mälupiltide kordamine, katse taastada või lukustada midagi, mis on hakanud juba kaduma või unustusse vajuma.“
Saharla maalide seeriad räägivad hetkedest, kust võib liikuda edasi ja tagasi. Maalide aeg ei ole iialgi lineaarne. Mõtetes jätkavad maalid oma elu. Kunstnik kõrvutab portree ja maastiku. „Ma ei pürgi objektide reaalse edasiandmise poole, vaid püüan näidata nende sisemist reaalsust. Ma lihtsustan, lõhun ja kõrvutan. Mu töödes on alati psühholoogiline kontekst.“
Saharla rõhutab ka, et maalimise protsessiga kaasneb alati füüsilisus ja juhused, maali korduv töötlemine. „See on intuitsiooni ja intentsiooni ehk etteaimatuse ja kavatsuse dialoog. Pean maalimist ka füüsilise dialoogi tulemuseks, see on ühetaoline dokument nendest hetkedest, mil kunstnik on kahekesi lõuendiga,“ võtab kunstnik kokku oma kunsti põhimõtted.
Mia Saharla on sündinud 1983. aastal. Ta elab ja töötab Tamperes. Saharla on õppinud Tamperes visuaalset kunsti aastatel 2006–2010 ja sooritanud bakalaureuseõpingud Tampere rakenduskõrgkoolis. Tal on olnud rahvusvaheline isikunäitus Saksamaal Düsseldorfis ning ta on osalenud mitmetel grupinäitustel. Saharla töid on mitmetes kogudes nii Soomes kui ka välismaal. Ta on Tampere kunstnikeliidu ning Rajataide kunstnikerühmituse liige.
Näitus jääb avatuks 6. oktoobrini.