Kultuuriministeeriumi asekantsleri Anton Pärna sõnul on liitmuuseumi loomise kava eesmärk muuta muuseumid külastajatele senisest veelgi köitvamaks, mis eeldab aga nii sisuliste tegevuste kui ka finantsressursside tõhusamat kasutamist. „Eesti Kunstimuuseumi, Virumaa Muuseumide, Eesti Vabaõhumuuseumi, Tallinna Linnamuuseumi kui ka teiste riikide kogemus on näidanud, et liitmuuseumina saab olemasolevaid ressursse paindlikumalt jaotada ja sama põhimõte tagaks ka maakonnamuuseumidele ühtlaselt tugeva taseme.
Pärn kinnitas, et liitmuuseumi moodustumine ei too kaasa muuseumide sulgemist kohtadel, vaid nendest kujuneksid kohalikud kompetentsikeskused, kust oleks võimalik saada teavet nii ajaloo, etnoloogia, miljööväärtuste kui ka arheoloogia küsimustes. „Oma soovi teha tihedat koostööd maakonnamuuseumidega kui maakonna kultuuripärandi talletajate ja uurijatega, on väljendanud ka Muinsuskaitseamet,“ lisas Anton Pärn.
Kultuuriministeeriumi haldusalasse kuulub täna 26 muuseumi, neist 15 endist maakonnamuuseumi tuli Siseministeeriumi alluvusest üle jaanuaris 2008.
Ühtlasi otsustati moodustada komisjon, mis hakkab tegelema muuseumide infosüsteemi MuIS sõnastike korrastamisega. Tänaseks on kõik kultuuriministeeriumi haldusala riigimuuseumid selle infosüsteemiga liitunud, eesmärgiga muuta muuseumides olev pärand interneti teel kättesaadavaks kõigile huvilistele.