Projekti algataja, Tallinna 1. Internaatkooli õppealajuhataja Linnu Mae kiidab kahe riigi head teineteisemõistmist, märkides, et nii Eesti kui Gruusia alustasid tööd olukorras, mil puuetega inimesed olid ühiskonnast isoleeritud. „Gruusia puudega lapsed jäävad ka veel täna sageli haridusest ilma lihtsalt sellepärast, et ratastooliga ei pääse kooliuksest sisse,“ kirjeldab Mae nukrat seisu.
Gruusia partnerid saavad nädala jooksul tuttavaks nii puuetega laste hoolekande praktilise kui korraldusliku poolega. Vaadeldakse lastega tegelevate asutuste igapäevatööd, kohtutakse Sotsiaalministeeriumi, Riigikogu ja kohalike omavalitsuste esindajatega. Et uusi ideid edukamalt ellu viia, on Gruusia delegatsiooni kaasatud ka valdkonna rahastamise eest vastutavad otsustajad. Talvel sõidavad Eesti eksperdid Gruusiasse, et anda ametikaaslastele praktilist nõu puuetega lastele pakutavate teenuste kvaliteedi tõstmiseks.
Algatuse Eesti-poolsed eestvedajad on erivajadustega lastele mõeldud Päevakeskus Käo ja Tallinna 1. Internaatkool. Päevakeskus Käo pakub päevahoiuteenust ja rehabilitatsiooniteenuseid raske ja sügava vaimupuudega ning liitpuudega lastele ja täiskasvanutele. Keskuse ruumides asuvates Tallinna 1. Internaatkooli hooldusklassides õpetatakse lapsi nende erivajadusi ja võimeid arvestava individuaalse õppekava alusel.