Heiki Urbala isikunäitus “Vaikuse lained”

Heiki Urbala isikunäitus “Vaikuse lained”
2 minutit

Heiki_Urbala_ateljee_2015Laupäeval, 27. juunil avatakse Viinistu kunstimuuseumis Heiki Urbala esimene isikunäitus „Vaikuse lained“. Näitusel on esindatud 14 suureformaadilist õlimaali ja üks töö, mis jääb skulptuuri ja õlimaali piirimaile. Heiki Urbala on saanud hariduse Eesti Kunstiakadeemiast, igapäevaselt töötab ta loovjuhina.
Näituse kuraator Ragne Nukk ütleb Heiki Urbala kohta, et kunstnikuna on ta erandlik just seetõttu, et tal on vabadus tegutseda kunstimaailma intriigidest puutumatuna ning nimetab teda küpseks loojaks. „Tema maalid on sügavalt hingelised ja filosoofilised. Heiki abstraktne maalipilt on kujunenud läbi aastatepikkuse otsingute ja katsetuste, mille tulemuseks on käesoleva näituse valik. Abstraktset kunsti on nimetatud reaalsemaks kui reaalsus ise, see on ühe inimese, kunstniku teadvuse vool lõuendil – puhtalt esteetiline, nägemuslik elamus kirevast ja meeli hullutavast Jamaicast ja tüünest kodumaisest merest“.
Oma vastavatava, esimese näituse kohta ütleb Heiki, et “Vaikuse lained” räägib elust läbi värvide ja linase lõuendi. Kaks omavahel põimunud teemat sel näitusel on vaikus ja meri ja seetõttu sai valitud näitusepaigaks just Viinistu. „Saarte ja mere omavahelised suhted tiivustavad mind. Istudes oma ateljees ja üritades vaikust lõuendile püüda, kõlab merekohin kõvasti üle Tallinna liiklusmüra. Tahan püüda vaikust ja seda ka oma maalides väljendada. Mida rohkem sõnu, seda vähem vaikust ja vastupidi. Oluliselt lihtsam on rääkida läbi värvide. Minu esimene näitus püüabki neid tundeid publikuni tuua,“ lisas Urbala.
Heiki Urbala sündis 1976. aastal Hiiumaal. Kunstiõpinguid alustas ta Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis, edasi läks ta õppima Eesti Kunstiakadeemiasse graafilist disaini. Tema õppejõud on olnud tuntud Eesti kunstnikud nagu Villu Järmut, Jüri Hain, Kaido Ole jt. Oma professionaalses karjääris on ta töötanud erinevates reklaami – ja disainiagentuurides ning täna töötab ta agentuuris IDEA. Maalimisega hakkas Heiki tegelema 5 aastat tagasi ning see on kujunenud tema suurimaks kireks viimastel aastatel.
Ragne Nukk töötab üheksandat aastat Kumu kunstimuuseumis kuraatori ja projektijuhina. Ta on kaaskureerinud mitmeid nii välis- kui ka kohalikke näitusi ning kirjutab kunstikriitikat.
Näitus jääb avatuks 19. juulini, 2015.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp