Fotokunstimess

3 minutit

Tänavune Eesti Fotokunstimess on loomulik jätk Tallinna Fotokuule, mis toimus Fotokunstnike Ühenduse algatusel esmakordselt 2011. aastal Euroopa kultuuripealinna programmi raames. Soovime arendada Fotokuu jätkusuutlikuks platvormiks Eesti kaasaegse kunsti maastikul ja loodame järgmise rahvusvahelise festivali korraldada 2013. aasta oktoobris. Kunstnike enese juhtimisel korraldatavate sündmuste keskmes on aktiivne ideede, teadmiste ja kogemuste vahetus Eestis ja rahvusvaheliselt. Leiame, et see on ülioluline nii kohaliku mõtestatud kultuurielu elavdamiseks kui ka kunstnikele ja seeläbi Eesti kultuurile kriitiliselt tähtsa rahvusvahelise levivõrgustiku arendamiseks. 

Messi programm:
Sel aastal koonduvad Fotokuu sündmused Eesti Fotokunstimessi ümber ühele tihedale nädalalõpule oktoobri algul. Telliskivi Loomelinnakus saab vaadata 25 Eesti tunnustatud fotokunstniku näitusväljapanekut nende hulgas on näiteks vastavalt möödunud ja järgmisel aastal Veneetsias Eestit esindavad Liina Siib ja Denes Farkas, Art.Award.Henkeli nominent Marge Monko, Sigrid Viir, kes võitis kevadel Pulse Prize-i . Samuti Krista Mölder, kellel on oktoobris tulemas näitus Jaapanis, Anna-Stina Treumund, kelle isikunäitus Draakoni Galeriis algab 8ndal oktoobril, Helen Melesk, kellel tuleb isikunäitus Hobusepea Galeriis kuu lõpus jne. 

Messi raames on reedel ja laupäeval võimalik näha suurepärast rahvusvahelist kunstnikufilmide programmi, mille koostajateks on Londoni kuraator Rowan Geddis ja Eesti fotokunstnik Marge Monko. Rowan Geddis on ka messi ajal Tallinnas, nii et teda on võimalik huvi korral intervjueerida. Filmiprogrammist lähemalt siin: http://www.fotokuu.ee/filmiohtud/ 

Lisaks on messil plaanis kaks avalikku loeng-arutelu: 

1. Lühike sissejuhatus fotograafiasse – 5 kunstnikku, 5 vaatenurka, 5 välkloengut. Otsime vastuseid küsimustele: Kuidas mõista pildikeelt? Milline on pildistaja ja pildistatava suhe? Kas fotod räägivad alati tõde? Millest räägib autoportree? Mida foto varjab? Lühiloengud ning arutelu fotograafia olemuse ja rolli üle kaasaja ühiskonnas. Viis fotokunstnikku, viis vaatenurka, viis 10-minutilist lühiloengut. Loeng-arutelu pakub inspiratsiooni ja võimalust kaasa mõelda ja rääkida kõigile fotohuvilistele. 

2. Kohalikkuse kogemus – Linnaruum on olnud üks fotograafia keskseid teemasid läbi fotoajaloo. Kuidas mõjutab kaamera meie kogemust linnas? Kuidas aitab fotograafia arhitekte ja linnaplaneerijaid? Mis on psühhogeograafia? Arhitektid, kunstnikud ja üks kirjanik vestavad isiklikke lugusid suhetest omaenese elukeskkonnaga ja arutlevad, mis seisus on tänase Eesti linnad. 

Iga päev reedest pühapäevani toimuvad giidituurid, mis aitavad külastajatel näituse väljapanekut lahti mõtestada ja kunstnike loomingust ning tööprotsessidest laiemat pilti saada. 

Pühapäeva hommikul on kavas ka üks vinge töötuba lastele, kus õpime tegema pin-hole kaamerat ja läheme sellega ka kohe pildistama: http://www.fotokuu.ee/linnapaev/

Fotokunstimessiks saab valmis ka Fotokunsti töövihik, mis on mõeldud eeskätt keskkooli õpetajatele töövahendiks ja inspiratsiooniks visuaalkultuuri lahti mõtestamisel. Töövihiku esitlus toimub reedel, 5. oktoobril kell 15.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp