Eesti Rahva Muuseumis saab rahvuslikke ehteid ise teha

2 minutit

Näitusel eksponeeritud polümeersavist ehted on valmistanud Terje Ennomäe. Ehete kavandamisel on inspiratsiooniallikana kasutatud äratuntavaid rahvakultuuri elemente. Detailid, mis on võetud rahvariide triibuseelikutest, mulgi tikandist või sokiääre mustrist, on inspireerinud looma midagi täiesti uut ja omalaadset. Tulemuseks on kenad ja omanäolised ehted, mis ühelt poolt toovad silme ette rahvuslikud mustrid ja on samas tänapäevased, nagu nt. pimedas helendavast savist tehtud „diskokand“.

Näitusel on väljas 15 erinevat polümeersavi tehnikat, alustades laialt kasutatava mustrirulliga ning lõpetades vedela polümeersavi tehnikaga. Polümeersavi on segu polüvinüülkloriidist (PVC) ning värvipigmentidest. Uudse materjalina on see käsitööks väga sobiv, kuna vajab alustamiseks väga vähe investeeringuid. Polümeersavi teine pluss seisneb selles, et loomingu tulemus on kohe näha (võrreldes soki kudumise, sussi viltimise või korvi punumisega).

Käsitööna valmistatud ehted on globaliseeruvas maailmas luksuskaup. Isetehtud ehe tekitab uhkust tegijas endas ning on ka hindamatu väärtusega kingitus.

Ehete kokkupanemisel on Terje Ennomäele abiks olnud ehtekunstnik Katrin Altmeri. Põnevaid rahvuslikke mustreid on aidanud leida ERMi giid-pedagoog Virve Tuubel.

Ehtenäitus on avataud Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) 2.–22. veebruaril 2009.

Lisainformatsioon: Virve Tuubel, tel: 735 0427, e-post: virve.tuubel@erm.ee või www.erm.ee/ehe

 

 

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp