Eesti muusikud maailmas, august

14 minutit

1. VIII mängib Šveitsis Verbier’ festivalil Paavo Järvi juhatusel akadeemia liikmetest moodustatud orkester. Kavas on Debussy „Iberia“, Brahmsi Kontsert viiulile ja tšellole orkestriga a-moll op. 102 (solistid Leonidas Kavakos ja Aleksandr Buzlov) ning Prokofjevi Sümfoonia nr 5 B-duur op. 100. Kontserdipaigaks toimub Salle des Combins’is.

1. VIII kõlab Verbier’ festivalil Verbier’ kirikus Arvo Pärdi teos „Darf ich…“, mille esitab solisti ja dirigendina Yehudi Menuhini õpilane, viiuldaja Daniel Hope nagu paljudes saalides mujalgi sel hooajal. Orkestri moodustavad Verbier’ festivali akadeemia liikmed. Kontsert mälestab Yehudi Menuhinit tema 100. sünniaastapäeval.

1.–9. VIII on Katrin Targol Viinis ja selle ümbruskonnas kokku 19 esinemist (!). 1. ja 8. VIII laulab ta solistina Palais Auerspergi Rosenkavaliersaalis, kus tema partner on bariton Nicolas Legoux ja Wiener Residenzorchesterit juhatab puldist esiviiuldaja Alan Vizvary. 2. VIII esineb Targo koos Wiener Hofburg Orchesteriga Svetoslav Borisovi dirigeerimisel Hofburgi tseremooniasaalis. 4. VIII leiab Karlskirches Katrin Targo soleerimisel aset kontsert „Ave Maria“, kus mängib Orchester 1756 Salzburgist ja dirigeerib esiviiuldajana Dimitris Karakantsis (kavas on virtuoossed barokkaariad ja kantaadid sopranile, tuntud „Ave Mariad“ ning instrumentaalmuusika). 6. VIII on kontsert Karlskirches sama orkestriga ja kavas on Mozarti „Reekviem“ (lisaks Katrin Targole on solistid Waltraud Russeger, Richard Klein ja Nicolas Legoux, dirigeerib Martin-Jaques Garand). 9. VIII esineb Targo ka Wiener Hofburg Orchesteriga Hofburgi Redoutensaalis, kus dirigeerib Gerhard Lagrange ning partnerid on Rita-Lucia Schneider, Valeriy Serkin ja Michael Havlicek. Kavades on peamiselt Mozarti ja Johann Straussi muusikat, aariaid ja duette.

2. VIII esineb Irina Zahharenkova Ameerika Talentide Orkestri YOA solistina Saksamaal Nordhesseni kultuurisuve programmis Kasseli Kongressipalees. Ta mängib Mozarti Klaverikontserti nr 23 A-duur KV 488, dirigeerib Carlos Miguel Prieto. Sama kava esitati juulikuus Kaunases.

2. VIII laulab Monika-Evelin Liiv viimase, kolmanda etenduse Baugé ooperifestivalil Prantsusmaal, täites Mrs Herringi osa Britteni ooperis „Albert Herring“. Etendused leiavad aset endise nunnakloostri Les Capucins aias. Ooperi nimiosas on Matthew Kimble, dirigeerib Philip Hesketh.

2. VIII tehakse avalikult teatavaks (teade ilmub paljudes väljaannetes, sh Musical America 5. VIII), et USAs tegutsev tšellist Silver Ainomäe on pärast mitmevoorulist konkurssi valitud pikaajalise lepinguga Minnesota Orkestri teise soolotšellisti ametisse Minneapolises. Ta säilitab ka eluaegse lepinguga esimese soolotšellisti ametikoha Colorado sümfooniaorkestris. Sügisel alustab Ainomäe tööd uues ametis mainekamas Minnesota orkestris, kus peadirigent on soomlane Osmo Vänskä, ning pärast eelseisvat hooaega valib, kumma orkestri juures jätkata.

4. VIII mängib Hollandis Doesburgi Martinikerkis hollandi organist Kees van Eersel Arvo Pärdi pala „Mein Weg hat Gipfel und Wellentäler“. Ta lõpetab pärast Pärdi pala oma kava improvisatsioonidega ning on avaldanud ka käsiraamatu koraaliimprovisatsioonide kohta.

5. VIII esitab Verbier’ festivalil Pärdi „Fratrest“ duo Roman Simović viiulil ja Itamar Golan klaveril.

5.–6. VIII dirigeerib Paavo Järvi New Yorgis festivali „Mostly Mozart“ orkestrit kontsertidel Lincolni keskuse David Geffen Hallis. Kavas on Arvo Pärdi „La Sindone“, Mozarti Klarnetikontsert A-duur KV 622 (solist Martin Fröst) ja Beethoveni IV sümfoonia B-duur op. 60.

6. ja 7. VIII mängivad Salzburgi festivalil Suures Festivalimajas Viini Filharmoonikud kuulsa Zubin Mehta juhatusel Arvo Pärdi teost „Swansong. Littlemore tractus“ (2015. aasta versioon).

6. ja 7. VIII Kristiina Poska juhatab Kopenhaageni Ooperifestivalil. 6. VIII on ta Tivoli sümfooniaorkestri (Kopenhaageni Filharmoonia orkester) ees operetigalaga, kus soleerivad bariton Bo Skovhus ja sopran Kari Postma. Kontsert „Operetta under the Open Sky“ toimub vabaõhulaval Tivoli-Plaenen. 7. VIII dirigeerib Poska Malmö Ooperi orkestrit ooperifestivali lõppkontserdil, kus teevad kaasa seitse taani vokaalsolisti ja festivalikoor. Kontsert leiab aset Ofelia Stage’il.

6. VIII esitab kammerorkester Musica Vitae viiuldaja Malin Bromani juhatusel Rootsis, Varbergi kirikus toimuval Change Music Festivalil Arvo Pärdi teose „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“.

6. VIII annab Eesti folktrio Trad.Attack! kontserdi Belgias, mainekatel pidustustel Dranouter Festival (Uue traditsiooni festival). Ansambli esinemine toimub Lääne-Flandrias Heuvellandis klubiõhtuna.

6. VIII esitab Signum saksofonikvartett Dresdeni Frauenkirches Erkki-Sven Tüüri pala „Lamentatio“ kavas pealkirjaga „Illusion und Natur“ (“Illusioon ja loodus”).

7.–28. VIII annab Hando Nahkur neli kontserti Dallase Christ Lutheran Churchis: 7. VIII koos Brad Spellicyga, 14. VIII koos Julia Smithiga, 21. VIII ja 28. VIII koos Linda Krugeriga.

9. ja 10. VIII VIII annab Klaaspärlimäng Sinfoniettakaks väljamüüdud kontserti Kreekas, Rhodose saarel asuvas Kastello kindluses. S.Solistid on kreeka kontratenor Nikos Spanatis jaja pianist Alexandros Sarakenidis. 9. VIII on kavas Elgari Serenaad E-duur, Mozarti Aaria ja Divertisment F-duur, fragmendid Glucki ooperist „Orpheus ja Eurydice“, Vivaldi Sinfonia „Alla rustica“ ja Aaria ning Griegi süit „Holbergi aegadest“. 10. VIII alustatakse õhtut Jaan Räätsa Kontserdiga kammerorkestrile, veel on ettekandel Bachi Klaverikontsert d-moll BWV 1052 (solist Alexandros Sarakenidis), Malta helilooja Reuben Pace Wehidna pala „We, Alone“, Ester Mägi „Vesper“, Nikos Skalkottase „Viis kreeka tantsu“ ning fantaasia Isaak Dunajevski filmimuusikast „Tsirkus“. Orkestri esinemist juhatab kontsertmeistri puldist Maano Männi.

10. VIII esineb Barokkansambel Floridante (Meelis Orgse, Kristo Käo ja Saale Fischer) koos sopran Marta Valdmaaga Belgias Brugge varajase muusika festivalil. Kontsert “Love Dead Madness” toimub Provinciaal Hofis, kava sisaldab Bertali, Monteverdi, Barbara Strozzi ning Corelli / A. Scarlatti teosed.

10. VIII esitab Imbi Tarum Soomes Vantaa BRQ festivali soolokavas Saint Lawrence Chapelis nelja eesti helilooja klavessiiniteosed: Mirjam Tally pala „Swimming Bach“, René Eespere „Cum intervallis“, Tõnu Kõrvitsa „Folia“ ja Rein Rannapi „Variatsioonid“. Lisaks on kavas A. Scarlatti kaks Tokaatat ja J. G. Mütheli Sonaat F-duur.

10.–11. VIII on vokaalansambel Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhatusel külalisesineja mainekal pianistide festivalil Prantsusmaal La Roque d’Anthéronis asuvas Lambesci kirikus. 10. VIII esineb koos ansambliga prantsuse pianist Jean-François Heisser ning kõlavad gregooriuse laulud, Liszt, Mompou, Schubert ja Fauré. 11. VIII esineb ansambliga kõrvuti Iisraeli pianist Matan Porat, kavas „Da pacem“ saab lisaks Arvo Pärdi muusikale kuulda Bachi ja D. Scarlatti klaveriteoseid. Pärdilt on ettekandel „Da pacem“, „Morning Star“, „The Deer’s Cry“, „Most Holy Mother of God“, „Summa“ ja „Virgencita“.

12. VIII tuleb Stockholmis Ekerö koorinädala programmis esiettekandele Piret Rips-Laulu „Te Deum“. Eesti helilooja on valitud koorinädala resideerivaks heliloojaks. Teose esitavad Stockholmi Storkyrkanis sopran Birgitta Lindeke Levin, Ekerö koorinädalast osavõtjate koor ja kammeransambel, juhatab Kerstin Baldwin.

13. VIII osaleb Külli Tomingas solistina ooperikontserdil Itaalias Toscanas, Forte dei Marmi Villa Giulinis, kõiki solisti- ja duonumbreid saadab klaveril Luca Schieppati. Kava kannab pealkirja „Kõrgeausused, deemonid, poeedid ja kurtisaanid“, selles on pühendused Giovanni Paisiello 200. mälestusaastale ning William Shakespeare’i 400. mälestusaastale. Solistidena teevad kaasa veel sopranid Milica Ilic ja Elisa Cho, tenor Ivan Ayon Rivas ja bass Simon Lim. Kavas on Paisiello, Donizetti, Verdi, Puccini, Delibes, Gounod, Lehár, Pablo Sorozábal ja Leonard Bernstein (operetist „Candide“). Külli Tomingas osaleb duetis Delibes’i ooperist „Lakmé“, esitab aariad Paisiello ooperist „La Molinara“ ja Donizetti ooperist „Maria Stuarda“ ning laulab lõpukvintetis Verdi ooperist „La traviata“.

13. VIII on Austraalias Sydney St. Mary katedraalis kammerkoori Bel A Cappella kavas „Plainscapes“ kaks eesti helilooja teost, Galina Grigorjeva „Lahkumisele“ ja Tõnu Kõrvitsa „Peegeldused tasasest maast“. Koori juhatab Anthony Pasquill.

13., 16. ja 17. VIII on Saksamaal Moritzburgi kammerfestivali kavas festivali resideeerivaks heliloojaks kutsutud Erkki-Sven Tüüri teosed. 13. VIII kõlab „Fata Morgana“, 16. VIII keelpillikvartett nr 2 „Lost Prayers“ ning 17. VIII „Prints“ flöödile ja harfile. Lossis toimuvad ka kontserdieelsed vestlused, mida modereerib tšellistist festivalijuht Jan Vogler, kelle kutsel meie helilooja Saksamaal viibib. Tüüri teosed on kavas Smetana ja Brahmsi, Mendelssohni ja Dvořáki ning Debussy ja Brahmsi teoste vahel.

14. VIII annavad Andres Uibo, Mari-Liis Uibo ja Aare Tammesalu kontserdi Saksamaal Lübecki toomkirikus, kavas on ka kahe eesti autori teosed. Ettekandel on Buxtehude mitmeosaline suurteos „Te Deum laudamus“ orelile BuxWV 218, mille järel Andres Uibo ja Mari-Liis Uibo esitavad Bachi Sonaadi e-moll BWV 1023 viiulile ja basso continuole. Kavas on veel Bruchi „Ave Maria“ tšellole ja orelile op. 61, Erkki-Sven Tüüri „Spectrum I“ soolo-orelile (1989) ning Artur Kapi Trio viiulile, tšellole ja orelile (1936). Mari-Liis Uibo ja Aare Tammesalu mängivad Händeli „Passacaglia“ Johan Halvorseni seades ning Andres Uibo lõpetab kava Bachi Fantaasiaga G-duur BWV 572.

16. VIII on oma 33-kontserdilisel mammutturneel „The Choral Pilgrimage“ jõudnud Londonisse festivalile BBC Proms briti kammerkoor The Sixteen Harry Christophersi juhatusel. Nende kavas Promsi pealaval Royal Albert Hallis on ka kaks Arvo Pärdi oopust – „Nunc dimittis“ ja „Triodion“.

17. VIII lõpeb Šveitsi Alpides Gstaadis dirigeerimise rahvusvaheline suveakadeemia, kus on seekord ligi 200 pretendeerijast väljavalitud 13 osalist. Akadeemia kunstiline juht ja professor on Neeme Järvi (tema on ka dirigeerimise akadeemiate algataja 2010. aastal), õpetavad Kristjan Järvi, Gstaadi Festivaliorkestri kunstiline juht, Leonid Grin ja külalislektor Gennadi Roždestvenski. Akadeemia alustab koos festivaliorkestriga tööd 25. VII, tegevuse üksikute etappide lõpukontserdid leiavad aset 1. ja 9. VIII. Kogu akadeemia pidulik galakontsert „Järvi in Italy“ leiab aset Yehudi Menuhini festivali programmis 17. VIII Gstaadi festivalitelgis Neeme Järvi dirigeerimisel. Kavas on Vivaldi Kontsert kolmele viiulile (seades tšellodele) ja keelpillidele, Mendelssohni IV sümfoonia („Itaalia“), Berliozi sümfoonia „Harold Itaalias“ (vioolasolist Renaud Capuçon). Kontserdi tšellosolistid on Ivan Monighetti, Miriam Prandi ja Minji Kim. 17. VIII antakse teist korda Gstaadis akadeemia nimel välja Neeme Järvi auhind. Tänavu saab selle Prantsusmaal sündinud, dirigendina edukas ja praegu ka Baieri Raadio sümfooniaorkestris mängiv Joseph Bastian. Festivalitelgis mängib Gstaadi Festivaliorkester 17. VIII kava ka 19. VIII, lisaks tuleb on ettekandel Tšaikovski „Itaalia capriccio“.

17. ja 21. VIII toimuvad Ines Maidre soolokontserdid Saksamaal ja Norras. 17. VIII astub Ines Maidre üles 26. Potsdami rahvusvahelisel orelisuvel sealses Erlösenkirches. Kava sisaldab Max Regeri 100. mälestusaasta puhul tema muusikat, lisaks J. J. Frobergeri, S. Wesley ja A. de Cabezóni teoseid. 21. VIII kontsert toimub Bergeni rahvusvahelisel festivalil Bergeni toomkirikus. Ettekandel on Mozarti Adagio ja Rondo C-duur KV 617, Regeri „Ave Maria“ op. 63, „Scherzo“ op. 65 ja „Pastoraal“ op. 59, Tournemire’i „Fantaisie-Improvisation sur Ave Maris Stella“, Peeter Süda kolm pala „Ave Maria“, „Scherzino“ ja „Pastoraal“ ning Flor Peetersi „Toccata, Fugue et Hymn Ave Maris Stella“ op. 28.

18. VIII algab Lätis Liepāja uues kontserdimajas Great Amber 6. festival „Via Baltica“. Pidustuste avakontserdil esineb vokaalsekstett Estonian Voices. Kava hulgas on Arvo Pärdi ja Veljo Tormise teoseid ootamatutes seadetes. Samal festivalil kõlab Arvo Pärdi muusikat veel kolmel kontserdil: 20. VIII Kuldiga Kunstimajas kavas „Beethoveni kirjad“ (mängib instrumentaaltrio) ning 20. ja 25. VIII Kuldigas ja Liepājas kavas „Suvepärlid“, kus esinevad pianist Liene Circene ja tšellist Ivars Bezprozvanovs.

18.–27. VIII viibib Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor kontserdireisil USAs ja Bahamal. 30-liikmelist koori juhatab Ingrid Kõrvits, hääleseadja on Jaanika Kuusik. Antakse mitu eri kavaga kontserti: 18. VIII Annapolises Presbüterlikus kirikus ning 19. VIII Eesti Suursaatkonnas Washingtonis ja National Children’s Center’is, 20. VIII Eesti taasiseseisvumise 25. aastapäeval New Yorki Skandinaavia Majas, 27. VIII Miami Presbüterlikus kirikus. 22.–26. VIII teeb koor kaasa 8. festivalil „America Cantat“ Bahama pealinnas Nassaus jm. Kavades saab kuulda kokku kümne eesti helilooja teoseid, sh Pärt Uusbergi „Muusikale“, Veljo Tormise „Lauliku lapsepõli“ ja „Käsikivimäng“, Cyrillus Kreegi „Ma kõndisin vainul“ ja Mart Saare „Lindude laul“, Gustav Ernesaksa „Mu isamaa on minu arm“ jt. Välisautoritest kõlavad Christian Donkin, Jonathan Dove, Anna-Mari Kähärä, Atahualpa Yupanqui, Karin Rehnqvist ja William Dawson.

18.–31. VIII toimuvad Katrin Targo sooloesinemised augustikuu teisel poolel. 18. VIII astub ta üles Viini Residentsorkestriga Auerspergi palee Rosenkavaliersaalis (partner bariton Vesselin Stoykov, juhatab esiviiuldaja Alan Vizvary). 21. VIII esinevad St. Stephani toomkirikus A. Caldara Missas in G lisaks Katrin Targole Domorchester ja Domchor, juhatab Erich Klug. 23. ja 24. VIII esineb Katrin Targo Hofburg Orchesteriga Hofburgi Redoutensaalis, dirigeerib Vinicius Kattah. Tema partnerid on 23. VIII Sera Gösch, Valeriy Serkin ja Peter Edelmann ning 24. VIII Rita-Lucia Schneider, Eugene Amesmann ja Thomas Weinhappel. 27. VIII kantakse Karlskirches ette Mozarti „Reekviem“, Katrin Targo partnerid on Monika Schwabegger, Martin Maier ja Gebhard Heegmann. 29. VIII esineb Targo Viini Konzerthausi Schubertsaalis Residenzorchesteriga, kaastegev on Marco Di Sapia. 31. VIII on tal kontsert Auerspergi palee Rosenkavaliersaalis koos Residenzorchesteri ja Sebastien Soulesiga. Lisaks sellele soleerib Katrin Targo 12.–25. VIII kuuel erakontserdil.

19. ja 20. VIII toob Risto Joost oma uue kollektiiviga (MDR Rundfunkchor, mille kunstiline juht ta on aastast 2015) välja uue programmi siinmail vähetuntud Vene koorimuusikast. Kontserdid sama kavaga toimuvad Magdeburgi St. Mauritiuse ja Katharina toomkirikus ning Naumburgi toomkirikus. Kavas on Bortnjanski vaimulikud koorikontserdid nr 9 ja nr 24 ning „Keerubite laul“ nr 7, Jepifani Slavinetski „Oh kõigepüham Neitsi Maarja“ ning kava lõpupooles Rahmaninovi „Koguöine teenistus“ op. 37. Kontserdid kuuluvad festivali XXV MDR Musiksommer programmi.

20.–21. VIII juhatab Neeme Järvi Gstaadi Festivaliorkestrit Saksamaal. Esimene kontsert „Weltstars in Redefin“ toimub Redefini endises hobusefarmis (Landgestüt Redefin) Mecklenburg-Vorpommerni festivali kavas, see salvestatakse ja on Põhja-Saksa Raadio (NDR Radio Kultur) eetris 23. oktoobril. Teine kontsert leiab aset Weimaris Neue Weimarhalles festivalil MDR Musiksommer. Kava on sama: Rossini „Sevilla habemeajaja“ avamäng, Saint-Saënsi Tšellokontsert nr 1 a-moll (solist Sol Gabetta) ning Mendelssohni IV sümfoonia.

20. VIII – 5. IX leiab aset Rein Rannapi teine Hiina turnee. Rannap annab kaheksa soolokontserti, muu hulgas Shanghais ja Dalianis (Estonia klaveri esitlus). Kontserdireis toimub koostöös Eesti Kontserdi ja Wu Promotioniga.

20. VIII esitavad Prantsusmaal Giverny kammermuusika suvesarjas Arvo Pärdi teose „Fratres“ tšellist Michel Strauss ja pianist Jean Claude Vanden Eynden. Pärdi teose nime kannab kogu kontsert Giverny Impressionismimuuseumis.

20. VIII on Mirjam Tally elektroakustiline teos „Breathe“ ettekandel rootsi heliloojate oopuste kõrval Rootsis Lövstabrukis sealse kultuuriühingu korraldatud kontserdi kavas.

21. VIII dirigeerib Anu Tali debütandina Luzerni rahvusvahelisel festivalil Euroopa Kammerorkestrit. Kavas on Eduard Tubina „Süit eesti tantsudest“, Chopini I klaverikontsert e-moll (solist Varssavi Chopini konkursi 2010. aasta võitja Julianna Avdejeva) ning Prokofjevi I sümfoonia D-duur. Kontsert toimub Luzerni kultuuri- ja kongressikeskuse kontserdisaalis. Kontsert salvestatakse programmile Radio SRF Kultur ning on eetris pühapäeva, 28. augusti hommikul. Juunikuu lõpul teatatakse, et Anu Tali pikendab kolme aasta võrra oma lepingut Sarasota Orkestri muusikadirektorina USAs.

24. VII on USAs Highland Parkis Illinoisi osariigis ettekandel Arvo Pärdi „Mozart-Adagio“, mille esitab Lincoln Trio. Kontsert toimub Ravinia festivali programmis Bennett Gordon Hallis.

24. VIII esineb Maarja Nuut soolokontserdiga Šveitsis Zürichi teatrifestivalil “Spektakel”.

25. VIII dirigeerib Mihkel Kütson Saksamaal Mönchengladbachis Rheidti lossi suvemuusika sarjas vabaõhukava „Thank you for the music“. Esinevad solistid ja Niederrheinische Sinfoniker. Kavas on Offenbach, Glazunov, Rahmaninov, Leoncavallo, Rodgers, Sondheim ja Gershwin.

25. VIII esitab Auckland Philharmonia Orchestra Stephen Laytoni dirigeerimisel Uus-Meremaal Aucklandi linnahallis kavas „Collage“ Arvo Pärdi teosed „Berliini missa“ ja „Collage sur B-A-C-H“. Kaastegev on Aucklandi Ülikooli kammerkoor.

25. VIII toob Belgia ansambel Fractales Viinis Arnold Schönbergi keskuses kavas „Schönberg Plus“ esiettekandele Elis Vesiku uudisteose „To Become a Tree“. Teose sünd on seotud Viini Muusika- ja Etenduskunstide ülikooli suveakadeemia auhinnaga (ISA 2014), mille puhul telliti see Elis Vesikult kui parimalt 2014. aastal akadeemias osalenult.

25. VIII esitab Tenso Euroopa Kammerkoor Paul Hillieri juhatusel Tenso päevadel Helsingis Pärdi pala „Virgencita“. Kontsert toimub Ritarihuones sarjas „The Nordic Choir Expedition 2016“.

27. VIII toimub Freyburgis Rotkäppchen Kellereis festivali XXV MDR Musiksommer lõppkontsert, kus Kristjan Järvi juhatab oma MDRi sümfooniaorkestrit. Kavas on Brahmsi Kontsert viiulile ja tšellole orkestriga a-moll op. 102 (solistid Mira Wang ja Jan Vogler) ning Tšaikovski V sümfoonia. Kava korratakse 28. VIII Suhlis Kongressikeskuses. 31. VIII dirigeerib Kristjan Järvi venna Paavo Järvi orkestrit Bremeni Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni rahvusvahelisel festivalil „American Spirit“. Kavas on Die Glocke kontserdimajas Barberi „Essee nr 1“ op. 12, Coplandi „Old American Songs“ ja Neli tantsuepisoodi balletist „Rodeo“, Michael Daugherty „Letters from Lincoln“ baritonile orkestriga (solist Thomas Hampson).

28. VIII esitavad OneWorld Symphony ja Bob Page Jazz Trio Sung Chin Hongi juhatusel Arvo Pärdi teose „Fratres“. Kontsert toimub New Yorgis Püha Apostlite kirikus Lloyd Arriola (1972–2016) mälestuseks.

29. VIII dirigeerib Kristiina Poska Edinburghi festivali „Welcome, World“ lõppkontserti, kus mängib Šoti Kammerorkester. Kavas on valik Prokofjevi balletist „Romeo ja Julia“, Bernsteini sümfoonilised tantsud „West Side Storyst“ ning Šostakovitši „Pidulik avamäng“. Kontsert toimub Ross Theatre’i Princes St. Gardensis.

31. VIII juhatab Paul Mägi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrit Berliini Konzerthausis. Kavas on Liisa Hirschi uudisteose „Mechanics of Flying“ esiettekanne, mis on kirjutatud spetsiaalselt festivali Young Euro Classic festivali jaoks. Lisaks kõlavad Arvo Pärdi „Lamentate“ (solist Marrit Gerretz-Traksmann) ja Eduard Tubina II sümfoonia. Kontserdieelse loenguga esineb Anne Kussmaul. Kava salvestab Deutschlandradio Kultur ja selle annavad eetrisse vähemalt viis rahvuslikku kompaniid. Kontsert kuulub noorteorkestrite festivali Young Euro Classic programmi ja on järelkuulatav juba alates 1. IX.

Varasemast

19. VII esines Bolzano ja Trento Haydni Orkester kontserdiga Gustav Mahleri muusikanädalail Toblachis. Grand Hoteli kultuurikeskuses kõlasid peadirigent Arvo Volmeri käe all Mahleri Sümfooniline prelüüd (originaalversioon), Smetana poeem „Moldau“ ning Mahleri I sümfoonia (Hamburgi redaktsioon).

24.–27. VII olid Eesti noored muusikud edukad Bratislava rahvusvahelisel noorte muusikute festivalil. Instrumentaalansamblite kategoorias võitis esikoha ja Grand Prix’ Arsise käsikellade ansambel ning Aivar Mäe sai dirigendipreemia. Võru Muusikakooli mudilaskoor Ritsik (noorimate osavõtjatega kollektiiv, dirigendid Kersti Juurma ja Maire Nirk) sai kulddiplomi. Kulddiplomi pälvis ka Tapa puhkpilliorkester (Priit Rusalepp). Hõbediplomi vääriliseks tunnistati Harjumaa Noorte puhkpilliorkestri (Harry Illak) ja nende ettevalmistusorkestri (Grett Semidor) esinemine.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp