Auhind

2 minutit

Poolas tuldi välja uue algatusega muusikamaastikul: 13. – 15. IV viidi Varssavis läbi esmakordne rahvusvaheline muusikaõpetajate konkurss (International Master Competition for Music Teachers). Omalaadselt võistumängimiselt naasis esikohaga EMTA emeriitdotsent Ada Kuuseoks.

Konkursi peakorraldaja Taga-Karpaatia kultuuri edendamise fond (Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury) lähtus seisukohast, et hea õpetaja on aktiivne pedagoog, kes ka ise mängib pilli. Siiski ei saa enamik õpetajaid pedagoogiametis jätkata täisverelist karjääri kontsertmuusikuna ja just neid ajendab uus konkurss end arendama, motiveerib aktiivsemale iseõppele tehnilise ja kunstilise taseme tõstmise nimel, mis tuleb kokkuvõttes kasuks ka tema õpilastele.

Võistlejad olid pedagoogilise staaži alusel jaotatud kategooriatesse ja grupeeritud ka eriala järgi viide rühma (klahv-, keel- ja puhkpillid ning vokaal ja kammeransamblid). Kõik pidid esitama vabalt valitud kava pikkusega 20–25 minutit, hinnati nii esitust kui ka kavakoostamise oskust. Võistlejaid oli seitsmelt maalt, suurem jagu küll Poolast, ent ka Ukrainast ja Venemaalt ning ühe võistlejaga esindatud Leedust (küll triona), Eestist, Tšiilist ja Jaapanist. Samuti rahvusvahelist žüriid juhtis professor Vera Nossina Venemaalt, aseesimees oli Gary Guthman USAst.

Üks staažikamaid võistlejaid oligi Ada Kuuseoks, kes sel kevadel tähistab väärikat tööjuubelit – 50 aastat muusikakeskkoolis. Bachi, Chopini ja Liszti kõrval esitas Kuuseoks Varssavis Ester Mägi „Merepildi nr 1”, pälvides sooja vastuvõtu. „Meeldiv oli kogeda žüriiliikmete muljeid, kes ei pidanud paljuks tulla mind õnnitlema, öeldes, et muusika läks sügavalt hinge, tähelepanu äratas minu mõtlemine ja kõlakultuur ning et olin kõige küpsem muusik, aga näitasin kadestusväärset artistlikku temperamenti,” tõdeb koju naasnud võitja.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp