Augusti TantsuFestivali teine nädal

2 minutit

Annie Dorseni (New York) “Hello Hi There” on nägemus digitaalsele ajastule vastava mehhaanilise mõtte loomisest. Lavastuse inspiratsiooniks ja algmaterjaliks oli 70-ndate aastate algul eetris olnud teledebatt, milles osalesid filosoof Michel Foucault ning lingvist ja aktivist Noam Chomsky. Selle põhjal lõi ta kaks dialoogi pidavat juturobotit (“chatbot”), inimeste vestlust matkivat programmi, mis esitavad igal etendusel uut ja improviseeritud teksti. Etendus on inglise keeles ja ilma tõlketa.

Teisipäeval ja kolmapäeval on Tallinna lavadel “raskekahurvägi” – Antonia Baehr (Berliin) Teatris NO99 ja Ivo Dimchev (Sofia-Brüssel) Kanuti Gildi SAALis. Pileteid enam pole.

28. ja 29. augustil toimuvad kinos Sõprus sloveenia kunstnike Janez Janšade dokumentaalfilmi “My name is Janez Janša” linastused. Kolm kunstnikku Sloveeniast võtsid 2007. aastal ametlikult endale tollase peaministri nime. Mis edasi sai? “Film, mis sunnib sind uuesti oma nime googeldama”.

Festivali lõpp on vägagi kodumaine. Kanuti Gildi SAALis saab näha Kaie Olmre-Hüti, Maike Londi, Taavet Janseni ja Henri Hüti popkultuuri ja valmistoote teemasid analüüsivat lavastust “Beibed”.
30. augustil on taas laval eelmisel aastal Sõltumatu tantsu auhinna võitnud ning kõneainet tekitanud performance-lavastus “Materjali vastupanu”. Autoriteks Erik Alalooga ja Andreas W koos meeskonnaga.

Festivali lõpetab horvaatia kunstnike Tea Tupajić’i ja Petra Zanki lavastus “The Curator’s Piece (A Trial Against Art)”. Kunst on antud kohtu alla ja laval on mitme festivali kunstilised juhid üle maailma, kaasaarvatud Augusti TantsuFestivali oma.

Punkt pannakse festivalile Katusekinos üritusega “Augusti TantsuFestival meets Silent Disco”.

Augusti TantsuFestival on Tallinna vanim etenduskunstide festival, mille üheks iseloomustavaks jooneks on algusest peale olnud piiride ületamine. Nii toimuvad ka sel aastal tantsu- ja teatrietendused, installatsioonid, performance’id, filmid jne.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp