„Art Plaza” vastab XXI sajandi kunstikõrgkooli nõuetele

2 minutit

Võidutööl „Art Plaza” on olemas XXI sajandi kunstikõrgkooli seisukohalt üks kõige olulisem aspekt: see on paindlikkus, võime transformeeruda. Selle sajandi kunstiakadeemia ei eelda jäika struktuuri, vaid peaks olema paindlik oma ülesehituselt, sisaldama valmidust muutuda aktuaalsete kunstivoolude taktis. Otsisime hoonet, mille sees oleks võimalik luua kunsti ning mis muutuks loomeprotsessis ise loodava kunsti osaks. Oma avangardistliku olemusega pakub „Art Plaza” just seda. Seesmiselt keerlev spiraalis liikuv elu, aga väliselt rahulik ja veetlevalt lihtne nelitahukas/torn.

Maja pole veel valmis: koostöös „Art Plaza” ideekavandi autoritega Taani arhitektuuribüroodest Effekt ja Sea hakkame kavandama uut kunstiakadeemiat, mille ruumiplaani saaks tulevikus vajaduse ilmnedes muuta. Idee järgi võib „Art Plaza” iga korrus olla funktsionaalselt liikuvate seinte abil iseseisev üksus, nii et üliõpilased saavad keskenduda õppetööle ja loomingule, kuid ühtlasi on see ühendatud spiraalse aatriumi kaudu kogu akadeemiaga. Majaesine n-ö kunstide väljak kutsub linna suhtlema kunstiga. Konkursitingimustes oli avatud keskkond mitmel pool rõhutatud nüanss: hoone-esine avatud väljak, raamatukogu, galeriid, kohvik, konverentsiruumid, teatrisaal saavad kohtumis- ja kunstikogemispaikadeks kõigile soovijatele. 

EKA uue hoone ehitus peaks algama pärast pooleteistaastast projekteerimisprotsessi 2009. aasta sügistalvel, valmima peaks see 2011. aastaks, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn.  Hoone ehitust rahastatakse riigieelarvest, Euroopa Liidu struktuurifondidest ning EKA eelarvest.

 

 

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp