ART IST KUKU NU UT haridusprogramm esitleb

3 minutit

Tiiu Kulli orhideede teemaline loeng on mõeldud saateks Oliver Laricu teosele „Doritaenopsis Aung San Suu Kyi“. Loengus räägitakse ühe suurima taimesugukonna – orhideede värvi- ja vormirikkusest ning selle tagamaadest.

Orhidee “Doritaenopsis Aung San Suu Kyi” on nimetatud Myanmari valitsuse opositsiooni liikme ja partei Rahvusliku Liidu Demokraatia Eest juhi Aung San Suu Kyi auks ning see on taimeperekondade Doritis ja Phalaenopsis vaheline hübriid, mida on tunnustanud ka Briti Kuninglik Aiandusselts. Töö autor Oliver Laric on rõhutanud orhideede loomulikku sundimatut olekut, otsustades taimi presenteerida ilma igasuguse pidulikkuseta või kärata. Nii nagu orhidee nime kandja pole endale kunagi nõudnud kaastunnet või lisatähelepanu oma isiklikele ohverdustele Myanmari rahva jaoks.

Tiiu Kull (1958) on käpaliste uurimisele keskendunud botaanik, kes töötab õppejõuna Eesti Maaülikoolis ning juhib presidendina Eesti Orhideekaitse Klubi.

Sissepääs muuseumi piletiga.

Loeng ja vestlus on osad haridusprogrammist, mis kaasneb kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT näitusega “PRADA PRAVDA”, mis toimub Tartu Kunstimuuseumis (Raekoja plats 18), galeriis Noorus (Riia 11) ja Y-galeriis (Küütri 2) 5. septembrist 27. oktoobrini.

Tänavune ART IST KUKU NU UTi näitus pealkirjaga “PRADA PRAVDA” on eksperimentaalne koostööprojekt, mis leiab aset korraga kolmel näitusepinnal: Tartu Kunstimuuseumis, galeriis Noorus ja Y-galeriis. Lisaks festivali põhikorraldajatele Rael Artelile ja Kaisa Eichele on näituse kuraatorite seas ka sel aastal käima lükatud KUKU NUNNU kuraatorikooli kasvandikud Marika Agu, Triin Tulgiste ja Marie Vellevoog.

Näituse temaatika lähtub sõnamängust “Prada-Pravda”, milles kohtuvad läänelik moemaailm ja tarbimine ning Ida-Euroopa kommunistlik minevik. Kõik kuraatorid on tõlgendanud sõnamängu erineval viisil ning töötanud sellest lähtudes välja oma kontseptsiooni. Viis Prada-Pravda interpretatsiooni ristuvad, lõikuvad ja põrkuvad kolme kunstisaali laiali laotatud näitusel.

“PRADA PRAVDA” näitusega kaasneb giid-kataloog, mis tutvustab lähemalt näitusel eksponeeritud teoseid ning kuraatorite vaatenurki. Kataloogi eestikeelses versioonis on boonusena ka “Kaasaegse kunsti eri”: oleme tõlkinud itaalia filosoofi Giorgio Agambeni teksti “Mis on kaasaegne?” ning korraldanud spetsiaalselt “Kaasaegse kunsti eri” tarvis ümarlaua, et arutleda kaasaegse kunsti mõiste üle. Kataloogi on toimetanud Marie Vellevoog, kujundanud Mikk Heinsoo.

Kunstnikud: Auto Italia South East, Wojtek Doroszuk, Kadi Estland, Dmitri Gerassimov,Dmitri Gutov ja Radek grupp, Sanja Ivekovic, Alevtina Kakhidze, Chelsea Knight ja Mark Tribe, Laura Kuusk, Oliver Laric, Kris Lemsalu, Erkki Luuk, Deimantas Narkevicius, Franciszek Orlowski, Dan Perjovschi, Tanel Rander, Dominik Ritszel, Jaanus Samma, Shto Delat?, Anna-Stina Treumund, Ulrich Vogl Kuraatorid: Rael Artel, Kaisa Eiche, Marika Agu, Triin Tulgiste, Marie Vellevoog.

www.artistkukunuut.org

       

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp