Jazzkaare lemmikud, keda publik ei väsi kuulamast.

3 minutit
Kuula

Jazzikuud aprilli tähistatakse Eestis kolmandat korda. Seekord on jazzisaadik Ray Anderson. Ameerika jazzieliiti kuuluv trombonist-vokalist tuli ja võitis eesti kuulajate südamed juba 1990. aastal. Nüüd tuleb ta ühe Jazzkaare lemmikartistina viiendat korda ning paneb koos löökpillivirtuoosi Will Calhouniga kokku Jazzkaare Unistuste Bändi, kus mängivad ka Raivo Tafenau, Jaak Sooäär ja Taavo Remmel. Seda unikaalset Jazzkaare tellitud kontserti kuulevad ainult eesti muusikasõbrad.

Löökpillide kuninganna Marilyn Mazur on esinenud Jazzkaarel koos Jan Garbarekiga, kelle kvartetis on ta mänginud 14 aastat. Läinud suvel tellis Molde festival Mazurilt kirikukontserdi ansambliga Celestial Circle, meil esineb ansambel Kaarli kirikus. Mazuri pilliarsenali kuulub mitukümmend löökpilli – vibrafonist ja kellamängudeni. Taevalikke värve loovad koos Mazuriga rootsi lauljatar Josephine Cronholm, Euroopa üks parimaid bassiste Anders Jormin ja legendaarne inglise pianist John Taylor.

Norra lauljatar Solveig Slettahjell tuleb Jazzkaarele teist korda. Tema lauludes on midagi ütlemata sooja ja kodust. Kui 2004. aastal oli Solveigil kontsert Draamateatris, ei mahtunud kõik kuulajad ära. Seepärast on saal seekord saal, kuid koosseis intiimsem. Solveig ise mängib klaverit ja laulab, värvipilliks on trompet. Ta esineb Tartu Athena Keskuses, Pärnu Eliisabeti kirikus ja Vene Kultuurikeskuses.

Rütmiallikal kontsertprojekti tellis Jazzkaar Tanel Rubenilt, kes läinud aastal pälvis parima ja tegusama eesti jazzmuusikuna Elioni jazziauhinna. Tegemist muusikaga, mis põhineb rahvaviisidel kuid ühendab erinevaid stiile. Laval on 15 muusikut – torupillimängijad, lauljad, Siim Aimla saksofonil DJ- Julm ja Tanel Ruben akustiliste ja elektrooniliste rütmidega. Energia, sünergia ja lisaks visuaalid. Põnevust ja kirgi tõotav muusikaline etendus ! 25. aprillil Vene Kultuurikeskuses.

Villu Veski on Jazzkaarele alati toonud erilisi projekte. On see siis Tango, Põhjala helid koos islandi laulja Eivoriga või saksofon elektroonikaga. Seekord lubab ta head 70-aastate stiilis jazzi a la Nat Adderly. Mida just, seda arutasid Villu ja tompetist Jukka Eskola Havai saartel. Ning Sofia Rubina saab jazzi laulda tõelist jazzi.

Andres Mustoneni lennukad stiilipiire ühendavad ideed on tuule tiibadesse saanud Jazzkaarel ja Jõulujazzil. Seekordne Bach öös 24. aprillil Jaani kirikus lubab salapära, põnevust ja kirgi. Mustonen esineb koos oma jazzrock kvartetiga ehk koos Jaak Sooääre, Tanel Rubeni ja Taavo Remmeliga.

Mitmendat korda tuleb oma muusikaga ja ansambliga Jazzkaarele Taanis resideeruv eesti saksofonist-helilooja Maria Faust. Ta on avatud mõtetega noor helilooja-interpreet, kelle muusika vastu tunnevad järjest suuremat huvi juba mitmete Euroopa maade kontserdikorraldajad. Maria esineb Tallinnas, Kuressaares ja Tartus.

Jazzkaare vanu tuttavaid ja lausa lemmikuid leiate kindlasti ka prantsuse ansambli Andy Emler Megaoctet ridadest- näiteks vokalist-trompetivirtuoos Mederic Collignon, trummar Eric Echampard, basssist Claude Tchamitchian jt. Ansambel tegi mullu puhta töö prantsuse jazziauhindade jagamisel.

Jazzkaare lemmikute hulka kuuluvad kindlasti ka üha uusi väljakutseid otsivad lauljatarid Hedvig Hanson ja Helin-Mari Arder ja alati laulavad end kuulajate südameisse. Hedvig üllatab seekord rahvaste hällilaulude kavaga, kus ta laulab isegi duala keeles.Helin-Mari laulab Kikerpuu laule ja mõlemad laulavad rõõmuga mitmes Eestimaa nurgas.

Jazzkaar 20, 18.- 26. aprillini 58 kontserti üle Eesti.

Vaata kodulehelt www.jazzkaar.ee ka uusi üllatajaid Al Jarreau’ga eesotsas.

 

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp