Evi Tihemets on üks silmapaistvamaid eesti graafikakunstnikke, kelle mitmekülgsed loomingulised saavutused ulatuvad tänaseks poole sajandi taha. Tema töö on pälvinud korduvalt tunnustust nagu Kristjan Raua preemia (1992), ent ka rahvusvahelisi auhindu. Neist viimane tuli Krakówi graafikatriennaalilt aastal 2006. 1959. aastal astus ta Eesti Kunstnike Liidu liikmeks, nii et näitust ühes Eesti Kunstnike Liidu galeriis võib vaadelda omalaadse juubelinäitusena. Ta on vabagraafiku ja viljaka raamatukunstnikuna mõjutanud eesti graafika arengut kõigil sõjajärgsetel modernismi aastakümnetel nii oma suurejoonelise selge vormi kui õrna lüürilise kujundlikkusega. Tema puhul võiks rääkida üldrahvalikust tuntusest näiteks kas või ainult raamatukunstnikuna, samuti kunstniku sügavast sisemisest kultuurist ja eri ajastute kujunduslike motiivide väga heast tundmisest. Küllap on väga palju neid, kes on lugenud seitsmekümnendatel tema illustreeritud H. C. Anderseni „Lumekuningannat” ning iiri ja šoti muistendeid „Torupill, haldjad ja hiiglased” või kaheksakümnendatel E. Petiška raamatut „Vanakreeka muistendeid ja pärimused” muinasjutukogumikku „Emand kaseladvas”. Sellel näitusel eksponeerib ta meisterlikku värvilist ja monokroomset sügavtrükitehnikat.
Osal tema töödest on sügavtrükk kombineeritud kollaažina lehtedele ilmuvate digitrükis fotomotiividega. Kuivnõel- ja söövitustehnikas lehtede puhul võib nautida maalilisi toonivaheldusi ja korduvate ületrükkidega saavutatud trükigraafika efekte, ent eelkõige ikkagi kunstniku ehedat looduselamust Islandi laavaväljadelt. Evi Tihemets külastas Islandit 2007. aasta hilissügisel ja sestsaadik on põhjamaise vulkaanilise saare energia ajendanud tema loomingut märkimisväärselt. Evi Tihemetsale iseloomulikud selged monumentaalsed kujundid on ka Islandi kividest lähtunud graafikas omandamas sümboolset tähendust. Musta ja halli tundlik gradatsioon mustvalgetel lehtedel ja musta ning punase kontrastsed vastandused mõjuvad suurejooneliselt ja lummavalt. Ta on saavutanud väga kaasaegselt mõjuvaid tulemusi klassikalisi graafilisi tehnikaid tundlikult ja oskuslikult rakendades.
Suhteliselt suur formaat on kunstniku loomingus end alati õigustanud. Kujundid neil lehtedel mõjuvad tõepoolest monumentaalselt ja puudutavad vaatajat oma ülevusega. Näitust saadab Rein Raamatu tehtud portreefilm Evi Tihemetsast. Üks osa ekspositsioonist on pühendatud äsja lahkunud kolleegile Peeter Ulasele, kelle näitus oli samas galeriis üleval enne seda väljapanekut.