Mis on looming.org?

3 minutit

Seepärast on loodud veebiajakiri, mida toetab seeriaüritus/sünergiaüritus ?1+1=1? ehk looming.orgi avalik väljund. Ilmus ka esimene looming.orgi helikandja, muusikakogumik ?Lilled algebrale?, millel peamiselt Eesti noored helikunstnikud. Selliseid kogumikke on plaanis aastas kaks välja anda. Ning nendele vahelduseks ilmuvad varsti ka mõned lühihelikandjad, EPd ja mittekogumikud ehk konkreetsed heliprojektid. Need duubelduvad veebis ning jagatakse enamuses promotsioonimaterjalidena välja kohalikele huvilistele ning laiale maailmale. Võrguajakirjas www.looming.org põimuvad mitmete varasemate ürituste tagamõtted: ?Vision? (visionaarsus), ?Konverter? (ülekandmine), ?Export? (tung välja), ?Metabor? (boreaalsus, vibratsioon, metatasand, tehnoðamanism ja ürgheli), ?Backdoor Media? (kandepind meedias). Meediakatus pakub kunstile nii mõndagi ahvatlevat ? kuid ei tasu unustada, et ?looming? tähendab eesti keeles kreatiivsust ja inglise keeles midagi, mis ähvardab horisondil. www.looming.org toitub teemadest, mis jäävad kunsti-, heliteema ja telemeedia vahemaastikule. Andres Lõo lähtepunkt on teadmine, et elu on tigu. Ta toetub Nikolai Pärna biorütmide teooriale, mille järgi kõik olev, mikrotasanditest makrotasanditeni, areneb sellele ainuomaste rütmide põimudes, lineaarselt ning spiraalselt. Looming on tigu, mis kohiseb heliookeani keeles. Kaugeneme postmodernistlikust küber- ja industriaalkeelest selle oma vahendite abil. Uues dialektis, nii nagu me seda endale ette kujutame, on kadunud punktuaalsus ja ettearvatavus, mis iseloomustas tehnot. Oleme ülekandjad ja looming.org on kandevahend. Energia muundub, aga jääb.

Ki wa käest küsivad kuulajad tema loengute ajal sageli, kuidas kuuluvad kokku nihe ja süütuse masinad. Olles lülitanud sisse oma räpase laptop?i, asetanud nõela vaid kaugeid heligraanuleid sisaldavale vinüülile, vajutanud nimetissõrme sügavale ühe analoogsüntesaatori erakordselt lootusrikka olekuga klahvi; kajab siis helide vaikides tühjas ruumis küsimus: tõepoolest, L on ühe jalata, käeta, silmata; keelt räägitakse seda mõistmata, tõlgitakse (mitte tõlgendatakse) võõrastest keeltest; taotlus suunatakse musta ruutu.

Hanno Soansi jaoks on www.looming.org hüppelaud mõttetegevuseks või kui soovite, eneseharimiseks. Looming.org arvestab kaasaegse kunsti interdistsiplinaarset iseloomu, mis võimaldab sel valdkonnal ajada oma haarmed laiali performance?i kaudu nüüdistantsu ja teatrini ning installatsiooni kaudu nüüdismuusikani; mõnede kontseptuaalsete eelduste täitmise puhul võib pidada kunstiks ka restoranipidamist (uurige siinkohal näiteks Gordon Matta Clarki loomingut). ?1+1=1? pole festival, vaid töökeskkond, ettekääne inimeste kokkuviimiseks.

Looming.orgi tegevuse toel on sündinud mitmeid näitusi, sealhulgas Andres Lõo esimesed isikunäitused ?A-Ruum? ja ?Jüri Arrak?, mille dokumentatsiooni samuti veebiajakirjast leiate. Lisaks liiguvad ajakirjaga vägagi kohakuti Ki wa tegemised: ?Olematute Bändide Festival?, ?Metabor?, ?Nano rekords? jm. Võib öelda, et linkimine ongi looming.orgi tegijatele olulisim. Veebide, inimeste linkimine, võimalus suhestuda oluliste teemade ja tekstide reaalajas, nüüd ja praegu.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp