Johanna Rannula märtsiküüditamise 70. aastapäevaks pühendatud foto- ja esemenäitus “Siberi suveniirid”

2 minutit
Foto R. Mihkelsoo erakogu 1950 aastad.

Näitusel on esitatud kuue inimese lood, kes veetsid oma lapsepõlve Siberis, aga nüüd elavad Rae vallas. Raivo, Erna, Saima, Rünno, Olga ja Heikki ja nende asjad räägivad Siberist läbi noore inimese pilgu. Kunstnik lähtus etnograafilisest uurimisviisidest ja kogus kokku inimeste mälestusesemed, mis on Siberist kaasa toodud ja alles hoitud. Kas ja kuidas peituvad esemetes lood? Kas neile omandatavad tähendused hääbuvad kui neid mäletavad inimesed kaovad? Kui ühiskond mälestab kivist monumentidega, siis kunstnikku huvitavad just isiklikud monumendid – füüsilised esemed, milles kätkeb nii personaalne kui ka suur ajalugu, ja nende vastuolulisus.
Kunstnik lõpetab Vaskjala kunstiresidentuuri fotograafia- ja esemenäitusega “Siberi suveniirid”, mis avatakse märtsiküüditamise 70. aastapäeval, 25. märtsil kell 18 Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses, Aruküla tee 9, Jüri alevik).

Johanna Rannula on lõpetanud Kunstiakadeemia magistrantuuri urbanistika erialal ja käinud kunstiakadeemia vilistaste rühmitusega ekspeditsioonidel Krasnojarski krais ja Hakassias. Fotograafias lähtub ta antropoloogilisest lähenemisviisist ja keskendub dokumentalistikale. Ta töötab Tallinna Linnamuuseumis.

Näituse avamine märtsiküüditamise aastapäeval on ka mälestussündmus, kuhu tulevad portreteeritud oma lähedastega. Näitus on avatud Rae Kunsti Platsis 25.03 – 25.04.2019.
Näitust toetas Rae vallavalitsus.

www.johanna.rannula.ee

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp