Tänavaturukunst. Balti jaama turg kolib galeriisse

2 minutit

Milliseid aardeid saab kolme euro eest? Mitu pärlit sa suudad turuträni hulgast leida? Millise kunstilise kompositsiooni annaks neist luua? Käesoleva näituse tarvis palume 23 inimesel päästa Balti jaama turult üks ese. Need esemed lunastatakse galeriis unustusest. 
Balti jaama turu lahkamine on eriti oluline, kuna levivad kuuldused, et selle asemele kerkib peagi ostukeskus. Seda postsotsialistlikku kauplemiskohta ega ka seal müüdavaid tooteid ei peeta oluliseks ning meie lahkame selle põhjuseid kontekstivälisuse ja eksponeerimise kaudu.
Kas me eeldame, et jaama väliturule tormab nüüd hordide viisi aardeotsijaid, kes kõik tahavad päästa oma pärli? Kas me peaksime palkama lisavalvuri, kes hoiaks silma peal väärtuslikel esemetel, mis galeriise välja pannakse? 
Osalejad:
Anna-Liisa Unt, Andres Kurg, Annika Toots, Eva Dino, Eva Sepping, Flo Kasearu, Gustav Kalm, Jaanus Samma, Jürgen Rendl, Kai Lobjakas, Liisa Kaljula, Madli Maruste, Marika Agu, Maros Krivy, Märt Miljan, Merlin Mandla, Kristina Norman, Ott Kagovere, Patrick Laviolette, Siobhan Kattago, Taimar Peterkopt, Tarmo Jüristo, Tauri Tuvikene.

Francisco Martinez on doktorant TLÜ Eesti Humanitaarinstituudis. Ta on väljaande Playgrounds and Battlefields (2014, Tallinna Ülikooli kirjastus) kaastoimetaja ja tema teadustöö on võimalikuks saanud tänu stipendiumitele Georg Simmel Zentrumist (Humboldti Ülikool), Moskva Diplomaatiakoolist (MGIMO), Lissaboni Ülikoolist ja Helsingi Aleksanteri Instituudist. Ta on ajakirjanduse bakalaureus (Madridi Complutense Ülikool), arengu-uuringute magister (Lissaboni Kõrgem Majandusinstituut) ja ta on läbinud vene uuringute aspirantuuri Peterburi Riiklikus Ülikoolis. Ta on töötanud ajakirjanikuna Saksamaal, Türgis, Venemaal, Portugalis ja Hispaanias, avaldanud üle 500 artikli ja teinud üle 150 videoreportaaži. Hetkel toimetab ta väljaannet Hopeless Youth, mille annab välja Eesti Rahva Muuseum.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp