Loomeettevõtted õpivad eksportima uudse mängu abil

2 minutit

Goethe Instituut, Saksa Loomemajanduse Kompetentsikeskus ja Loov Eesti viivad järgmise nädala jooksul Tallinnas läbi intensiivse töötoa, mille eesmärgiks on tõsta Eesti ja Saksa loomeettvõtete ekspordivõimekust. Töötoa läbiviimisel kasutatakse selleks spetsiaalselt väljatöötatud mängu mudelit.

Töötuba viib läbi Game-Thinking-Agentur „Die Hobrechts“ juht Christoph Brosius Berliinist, kelle sõnul kaasab mänguline õppemeetod osalejaid tavaprasest märksa enam.  Töötoas osalevad Eesti ja Saksa loomemajanduses tegutsejad, kelle ärimudelid, tooted või teenused on oma kontseptsioonilt kestlikud.

“Ettevõtmise eesmärgiks on välja töötada mudel loomemajanduse valdkonna rahvusvaheliseks turunduseks. Osalejad tegelevad oma toote/teenuse turupositsiooni leidmisega ning otsivad unikaalseid müügiargumente, mis eristavuvad konkurentidest. Oluline on siinkohal ka Eesti ja Saksa koostöö, kuna loomeettevõtete probleemid on mõlemas riigis sarnased,” kommenteeris Goethe Instituudi juhatada Ralf Eppeneder.

Lisaks otsesele kasule, mida koolitus pakub osalevatele start-upidele, võimaldab kogemus mudelit edaspidi Eestis disainjuhtimise juurutamises kasutada, suurendades sellega kohalike ettevõtete ekspordivõimekust. Töötoa kokkuvõttena sünnib mudelit kirjeldav inglisekeelne trükis konkreetsete juhtumite näidetega, mida saab edaspidi aluseks võtta töötubade korraldamisel.

Töötuba korraldavad lisaks Loov Eesti ja Goethe Instituudi Saksa Loomemajanduse Kompetentsikeskuse (Kompetenzzentrum Kultur- und Kreativwirtschaft ) tegevjuht Harm Wurthmann ning konsultant Christian Rost. Ekspertidena konsulteerivad Christoph Backes ja Sylvia Hustedt  loomeettevõtlusekspertide võrgustikust U-Institut Bremen ning Marketingi Instituudi juht ja koolitaja Anu-Mall Naarits.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp