“ÜKSKORD ME KÕNNIME MARSIL”

3 minutit

Kunstnike kolm eelmist näitust koosnesid erivormilistest joonistustest, «polyform drawing», mida eksponeeriti ruumiliste installatsioonidena.

Haapsalus, Evald Okase Muuseumis, seisavad Nicolas Schneider ja Antoine Lejolivet vastamisi uue väljakutsega – luua teistsuguses aegruumilises situatsioonis. Väljapanek koostatakse sel korral üheskoos ja samaaegselt, lühikese perioodi jooksul Haapsalus kohapeal, mida esitletakse 14.-31. augustini samas muuseumis toimuval näitusel.

Koos luues, oma töid kõrvutades ja neid muuseumis eksponeerides,  jätkatakse juba eelnevatel näitustel alguse saanud teemadega.  
Tegu on küll kahe koos töötava, kuid samas kahe täiesti erineva kunstnikuga. Koos tegutsevad kaks täiesti erineva mõttemaailmaga isiksust, kes jälgivad teineteise loomingut, arutavad, vahetavad mõtteid ning jõuavad seeläbi ühisosani. Nende ühine looming on justkui maastik, mida nad läbivad rännates läbi aja ja ruumi, lastes end voolust kanda.
Kunstnike meelisväljendusvahendid on valgus, vesi, helid. Nende teosed on kui osad maastikust, mida nad on kas vaadelnud või siis ise välja mõelnud ning joonistamine on sealjuures mõlemale olulisim väljendusvahend.

Neljal küll järjestikku toimuval, kuid üksteisega mittesarnaneval näitusel mängivad kunstnikud meisterlikult aja ja ruumiga.Vaatajani tuuakse ühisel maastikul läbitu: kujutluspildid ja objektid, mis kõik jutustavad oma loo.

Näitus „Ükskord me kõnnime Marsil“/ “On ira marcher sur Mars” avatakse Evald Okase Muuseumis 13. augustil kell 18.00. Väljapanek jääb avatuks 31. augustini.

Lisaks näitusele korraldavad kunstnikud muuseumis joonistamise töötoa, millest võtavad osa 12 Eesti kunstnikku-kultuuritegelast: Mall Nukke, Elis Saareväli, Inga Heamägi, Rauno Thomas Moss, Maria-Kristiina Ulas,Lembe Ruben, Henri Hütt, Kaie Olmre-Hütt, Andres Väiko, Olivia Osik, Pille Laub, Katti Pärkson-Kull.
Workshopi käigus läbitakse erinevad etapid, mille tulemusena valmib osalejate ühine teos.
Töötoa algul töötavad kõik osalejad samas formaadis paberiga. Joonistused valmivad limiteeritud ajaühiku vältel, mida võib kutsuda «pingeseisundis joonistamiseks».
Seejärel viiakse valminud joonistused oma algsest dimensioonist välja. Töid vähendatakse ja suurendatakse, kasutades selleks video, foto, interneti ja teiste meediavahendite võimalusi.

Lõpetuseks segatakse kõik esimeses etapis loodud joonistused omavahel kokku üheks suureks dimensiooninihkega näituseobjektiks, mida eksponeeritakse 13. augustil avataval näitusel „Ükskord me kõnnime Marsil“.

1.08.-14.08. Nicolas Schneider´i ja Antoine Lejolivet´i residentuur Evald Okase Muuseumis
10.08.-12.08. joonistamise töötuba “Ükskord me kõnnime Marsil”/ “On ira marcher sur Mars”

13.08. kell 18.00 Näituse “Ükskord me kõnnime Marsil”/ “On ira marcher sur Mars” avamine
14.08.-31.08. Näitus “Ükskord me kõnnime Marisl”/”On ira marcher sur Mars”

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp