Pealelend – Kalev Kudu, „Pärast kaldkriipsu“ lavastaja

Pealelend  – Kalev Kudu, „Pärast kaldkriipsu“ lavastaja
Kalev Kudu
2 minutit

aa_sirp_15-19_0030__art_r1

Tartu Uue teatri proovisaalis esietendus eile õhtul Tartu Üliõpilasteatri uuslavastus „Pärast kaldkriipsu“ (originaalpealkirjaga „Olukord 2222/ …“). Valgevene näitekirjaniku, stsenaristi, lavastaja ja näitleja Viktor Krassovski näidendi on tõlkinud Aare Pilv, lavastanud Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht Kalev Kudu ning kunstnikutöö teinud Kudrun Vungi. Lavastuses mängivad Kertu Raja, Merjam Ahmet, Mark Harald Männik, Tairi Leis, Joosep Sarapuu, Merilin Jürjo ja Sven Paulus. Peale Tartu näeb uuslavastust 30. mail ka Tallinna Teoteatris.

Milliseid teemasid käsitletakse lavastuses „Pärast kaldkriipsu“?

Tegemist on noortedraamaga, kus peategelased on haaratud pettumuste, segaste lootuste, illusioonide ja mõttetuste virvarri, neile arusaamatusse hingeseisundisse, armastusse, mida nad aga sõnastada ei oska või ei julge. Noored püüavad esialgu protestida looduse kutse vastu ning vältida vastutuse ja kohustuste koormat, mille armastus endaga kaasa toob, ning hoida oma iseseisvust ja vabadust, aga, nagu öeldakse, looduse vastu ei saa ja järjekordne perekond ongi sündinud.

Kes on näidendi autor Viktor Krassovski ja millega on ta silma paistnud seni?

Viktor Krassovski on sündinud 1979. aastal Minskis ja lõpetanud 2008. aastal Valgevene kunstiakadeemia teatrilavastajana. Ta kirjutab näidendeid, millest paljusid on auhinnatud nii kodu- kui ka välismaal, samuti lavastab ja mängib ta mitmes Minski teatris. Näidend „Olukord 2222/ …“, meil pealkirjaga „Pärast kaldkriipsu“, jõudis 2012. aastal ülevenemaalisel dramaturgiafestivalil poolfinaali. Krassovski näidend „Paar päeva ja kõik“ oli põhiprogrammi parima draama nominent dramaturgiafestivalil „Ljubimovka 2013“.

2014. aastal debüteeris Krassovski kui stsenarist ja lavastaja oma lühifilmiga „Valvur“ ning sai grand prix’ Varssavi filmifestivalil „Bulba movie 2014“. Samal aastal võitsid autor ja tema film rahvusliku auhinna Minski filmifestivalil „Listopad“. 2015. aastal valiti see film Cannes’i filmifestivali lühifilmide võistlusprogrammi.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp