Parimate keeletoimetamistalguliste vahel jagati 2500 eurot

2 minutit

 

Foto: Riina Reinsalu
2020. aasta talgute parimate väljakuulutamine. Vasakult Elisabeth Kaukonen (eriauhind, TÜ), Mariin Pantelejev (I koht, EMÜ), Liisi Rästa (parima uue tulija auhind), Liina Kahu (II koht).

Reedel, 4. septembril toimus Tartus Delta keskuses Eesti Keeletoimetajate Liidu seminar, kus tunnustati juba kolmandat korda parimaid Vikipeedia keeletoimetajaid. Talgud võitis Eesti Maaülikooli veterinaariaüliõpilane Mariin Pantelejev.

Eelmise aasta detsembrist emakeelepäevani kestnud talgutel keeletoimetasid 17 osalist 716 Vikipeedia artiklit. Kolme aastaga on talgutel toimetatud kokku 1925 artiklit. Parimate väljavalimisel hinnati keeletoimetaja tehtud paranduste asjakohasust ja toimetatud artiklite mahtu. Tublisid keeletoimetajaid tunnustas Tartu Hansa Rotary Klubi 2000 euroga, MTÜ Wikimedia Eesti pani välja 500 eurot parimale uuele talgulisele. Stipendiumi pälvisid Mariin Pantelejev (1000 eurot), Liina Kahu (600 eurot) ja Eve Sooneste (400 eurot). Parimaks uueks tulijaks osutus Liisi Rästa (500 eurot). Miljon+ eripreemia, Tartu Ülikooli meene sai eesti ja soome-ugri keeleteaduse üliõpilane Elisabeth Kaukonen.

Seekord parimaks keeletoimetajaks valitud Eesti Maaülikooli 4. kursuse veterinaarmeditsiini tudeng Mariin Pantelejev on varemgi talgute esikolmikusse pääsenud. „Mulle tundub, et ei ole kuigi palju inimesi, kes oskaksid või julgeksid keeleliselt korrigeerida reaalteaduste valdkonna artikleid,“ rääkis Pantelejev. „Vikipeedia artikleid toimetades saan ühendada oma huvi keele ja bioloogia vastu,“ lisas ta.

Talgute eesmärk oli väärtustada keeletoimetaja tööd ja muuta Vikipeedia artikleid keeleliselt ladusamaks. „Keeletoimetajal on mugav Vikipeediast kiiresti mõnda fakti kontrollida või termini tausta uurida. Hea oli näha, kuidas keeletoimetajad olid omakorda seda väärt abivahendit kohendanud – kes ettevaatlikult ja pisitasa, kes põhjalikult ja põhjendatult –, kuid ikka soravamaks ja usaldusväärsemaks,“ rääkis žürii liige, kutseline keeletoimetaja Airi Männik, lisades: „Entsüklopeedia keelekasutuse toimetamine on vastutusrikas ja sunnib pingutama ning annab seega hea kogemuse.“

Keeletoimetamistalgute žüriisse kuulusid Ann Siiman Tartu Ülikoolist, Airi Männik ja Svea Tarkin Eesti Keeletoimetajate Liidust, Sirli Zupping Haridus- ja Teadusministeeriumist, Helin Kask Tallinna Ülikoolist ning Ursula Erik MTÜ Wikimedia Eestist.

Talguid korraldasid Tartu Ülikool, Eesti Keeletoimetajate Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti. Talgud on osa eestikeelse Vikipeedia edendamise projektist Miljon+, mille eesmärk on jõuda eesti Vikipeedias miljoni artiklini.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp