Pärnu Päev ja taaskasutus-teemalised töötoad Uue Kunsti Muuseumis

6 minutit

Pärnu Päev Uue Kunsti Muuseumis
6 aprill 2013

Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
Avatud iga päev 9 – 19.00
www.chaplin.ee | muuseum@chaplin.ee | T: 4430772
https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art

6. aprillil toimub üle-linnaline Pärnu Päev
Pärnu Päeva raames korraldab Uue Kunsti Muuseum taaskasutusteemalised töötoad ning kutsub näituseid vaatama tavapärasest soodsama hinnaga.
6. aprillil toimuvad kodukaunistus-teemalised töötoad, kus õpetatakse, kuidas vanu T-särke vaipadeks heegeldada ning milliseid lihtsaid vahendeid kasutades saab luua kodukaunistuselemente. 7. aprillil saab professionaalsete kunstnike juhendamisel teha taaskasutusmaterjalidest ehteid ning kaunistusi. Vanadest teksariietest meisterdadakse teksakäevõrusi või -kõrvarõngaid. Samuti õpetatakse viltima rinnaehteid koos pitside, pärlite ning muude kaunistuselementidega.
Töötubades osalemiseks palume ennast eelnevalt registreerida tel: 4430772 või muuseum@chaplin.ee
Töötoast osavõtt: 2.-/ 1.-
Töötubade täpne info ja kava allpool.

Pärnu Päeval on Uue Kunsti Muuseumi näituste külastamine tavapärasest soodsama hinnaga: 1.-/0,65
Olete oodatud meid külastama!

Avatud näitused:
“Eesti maalikunstnike uudislooming”. Hetkel tegutsevate maalikunstnike ülevaatenäitus
“Anna uus Elu”. Taaskasutus-teemaline näitus
“Zizid – polümeersavist figuurid” Rudo Endre (Ungari).
Näituste täpne info e-kirja allosas.

Taaskustus-teemaliste töötubade “Anna uus elu” täpne kava ja tutvustused
6. aprill kell 12.00 – “T-särgist põrandavaiba heegeldamine”
Ära viska ära oma vanu T-särke. Lõika nendest parem peened ribad ja tule õpi, kuidas nendest tore siiru-viiruline põrandavaip heegeldada.
Töötuppa palume kaasa võtta heegelnõel nr. 10.
Töötoa juhendaja: Aini Roomet
Töötoa kestvus: 2 h.

6. aprill kell 15.00 – “Kodukaunistus”
Töötoas nokitsetakse läbipaistev kodukaunistuselement, mida saab kardinate ja muude esemete külge kinnitada.
Töötoa juhendaja: Tiia Mets
Töötoa kestvus: 1,5 h.

7. aprill kell 12.00 – “Vilditud ehted”
Töötoas valmivad viltides erinevatest materjalidest rinnaehted. Kasutatakse villa, märke, pärleid, pitsi jne.
Igal osalejal palume kaasa võtta viltimisnõel ning mõningaid kaunistuselemente, mida soovitakse ehtele lisada.
Töötoa juhendaja : Ruth Ruut
Töötoa kestvus: 2 h.

7. aprill kell  14.00 – “Taaskasutuse meetodil teksaehete valmistamine”
Igaüks saab endale kingituseks ise meisterdada teksakäevõru ja -kõrvarõngad .
Materjal on kohapeal olemas. Kaasa võtta rõõmus tuju!
Töötoa juhendaja: Tuuli Mann.

7. aprill kell 15.00 – “Paberhelmed”
Töötoas õpitakse tegema paberist (ajalehtedest, värvilistest ajakirjadest) paberhelmeid.
Igal osalejal palume kaasa võtta käärid.
Töötoa juhendaja: Ruth Ruut
Töötoa kestvus: 1,5 h

Kuni 14. aprillini on Uue Kunsti Muuseumis avatud näitused:
“Eesti maalikunstnike uudisloomingu näitus”
Eesti Maalikunstnike Liidu korraldatav ülevaatenäitus toimub teist aastat järjest Pärnu Uues Kunsti Muuseumis, valdavalt 2012. ja 2013. aastal loodud uusi teoseid esitaval näitusel ei olnud ka sel aastal siduvat programmi. Maalikunst on jäänud üheks vähestest kunstialadest, mis isepäiselt sõdib vastu kuraatori taktikepi järgi õõtsumisele, samas on ta jäänud laia publiku jaoks endiselt kunsti sünonüümiks. Näitusel on eksponeeritud nii maalikunstnike liitu kuuluvate kunstnike tööd, kui ka muudel erialadel tegutsevate professionaalsete kunstnike maalid. Valiku kriteeriumiks oli tööde kvaliteet ja näituseruumide suurus. Sel näitusel näete te nii eesti maalikunsti raudvarasse kuuluvate meistrite nagu Jüri Arraku, Tiit Pääsukese, Andres Toltsi, Mari Roosvaldi, Uno Roosvaldi, Lola Liivati, Ado Lill, Helle Vahersalu, Kristiina Kaasiku jpt, kui ka äsja Tartu Kõrgema Kunstikooli, Tartu Ülikooli ning Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud noorte maalikunstnike loomingut, on eksponeeritud ka kunstiüliõpilaste loodut.
Liis Koger (1989), kel ette näidata isiknäitused Itaalia tippgaleriides, esineb kahe harvanähtavalt jõulise ja samas elegantse abstraktsiooniga, suures saalis paeluvad Marie Kõljala (1984) must-valkjas gammas, otse kruntimata lõendile maalitud, laia pintsli zheste dokumenteerivad teosed.
Mitmeaastase pausi järel teeb come-backi Alvar Reisner (1979), esinedes ekspresiivse „Raudrembrandt“`iga. Sümbolistlike ja religioossete allegooriatega alati silma paistnud Einar Vene (1952) naerutab publikut kahe hiti-kvaliteediga lõuendiga – „Aljosha ilmumine rahvale“ (2012) ja „Egiptuse nuhtlus“ (2013). Abstraktsus hakkab hajuma Sven Saagi (s. 1968) rafineeritud koloriidis lõuenditelt, „Back to Eden“(2013) esitab vanafreskolikku portreekvaliteeti. Mari Roosvalt (1945) kleebib oma lõuendil „Nostalgia“ (2012) värvikihi alla riideräbalaid ja printerifotosid, tulemuseks on aga hiilgab abstraktsuse ja realiteedi vahel pendeldav tervik.
Näitus esitab tiheda, kompaktse pildi hetke eesti nüüdismaalist. Pärnu kunstipublikul on juba teist aastat eelis näha kunstnike uudisloomingut esimesena oma kodulinnas, ja seda põhjusel et nii Tartu Kunstimaja kui Tallinna Kunstihoone näituseplaanides pole maalikunsti uudisloomingu ülevaatused kohta leidnud. Veel üks põhjus külastada Pärnut!

“Anna uus Eelu”. Taaskasutus-teemaline näitus
Taaskasutusteemaline kunstinäitus toimub Uue Kunsti Muuseumis sel kevadel esmakordselt. Näitusel osalevad kunstnikud, kellel igalühel on oma stiil ning nägemus, kuidas erinevaid materjale oma loomingus taaskasutada saab. Näitusel osalevad kunstnikud nii Eestist kui Soomest. Soomest esineb mitmeid kunstnikke, nende hulgas ka Anna WildRose, kelle müstilis-mütoloogilised kollaazhid ning pitsidega kaunistatud köögitoolid on võitnud pea iga näitusekülastaja südame. Lisaks veel Outi Markkanen oma pea 5 meetri pikkuse baariletiga, Riikka Oittinen fantaasia- ja huumoririkaste kollaazhpostkaartidega ning Päivi Raivio ja Veera Kulju, kes on andnud uue elu vanadele nahktagidele ja -pükstele seinavaipade näol.
Eesti kunstnike nimekiri on lai. Tekstiilikunstnikud Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu kasutavad vanu auto sisekumme, et neist rõõmsaid aiatoole või ka mugavaid istumisaluseid siseruumidesse valmistada. Heiki Kongi ja Eero Ijavoinen kasutavad oma skulptuurides leidmaterjale ning tulemuseks on kas siis kolenaljakad objektid või ülimoodsad miniskulptuurid kaminasimsile. Maalikunstnik Anne Parmasto on aga kasutanud vanu maalipalette ning nendest komplekteerinud kirkavärvilise abstraktse kompositsiooni. Jarona Ilo aga püstitab küsimuse, et kui joonistus on juba digitaliseeritud, kas selle säilitamisel on veel mõtet või võib selle üle joonistada ning täiesti uue teose luua.
Disainer Kristjan Indus loob leitud esemetest suurepärast tarbedisaini, tema plekkämbrist põrandalamp või siis lae all rippuv suusalamp sobiksid igasse modernsesse majapidamisse. Skulptor Tiiu Kirsipuu on kasutanud joonistamiseks oma vanu skulptuuri modelleerimisaluseid, mida ta ei raatsinud omal ajal ära visata. Uued nn lõuendid on veel isegi savised ning õhkavad kunagist nostalgiat.
Tekstiilikunstnik Aet Ollisaar on aga oma vaipadesse kudunud mälestused perekondlikest õhtusöökidest, kahvlid ja noad lõimede vahel mõjuvad uudse ja üllatava lahendusena. Second Design annab aga uue elu purunenud tassidele ja taldrikutele, misläbi kildudest saavad kõrvarõngad või kaelakeed.
Koos näitusega toimuvad ka töötoad, kus õpetatakse, kuidas mängida erinevate materjalide, tehnikate ja ideedega. Töötoad on mõeldud leidmaks uusi ideid, oskusi ning tehnikaid, millega igaüks meist saaks luua enda jaoks ühe kunstiteose.

“Zizid – polümeersavist figuurid” Rudo Endre (Ungari).
On õitsev aeg Euroopa majanduses, kõigil läheb hästi, ärid kasvavad, rahad
voogavad. Ja siis äkki – kriis, paanika, kaos! Õnneks ei löönud majanduskriis jalgu alt niigi õhust ja armastusest toituvatel kunstnikel, vastupidi – varem rikastele portreid ja tellimustöid teinud kunstimaailm pöördus tagasi loomingulisuse juurde. Nii tekkis rohkem aega ka Endre Rudól, ungari purskkaevumeistril, kelle senised loomepuhangud sahtlis õigemat aega ootasid.
Näitusel „Zizid – polümeersavist figuurid“ on väljas 133 türkiissinist mehikest, kelle suust võib kuulda erinevaid tarkuseteri ja mõtteuiteid maailma suurte suust. Zizid on hõivatud elamisega, kuid nende maailm ei ole suurem korvpallist. Mitmete zizide juurde kuulub ka sobiv muusikapala, mida vaatajal on võimalik kuulata mõtistkledes samal ajal elu ja ilu üle.

Jaga

Samal teemal

Jaga
Sirp